2006, 2005'den daha iyi olacak!

  • Giriş : 23.02.2006 / 00:00:00

Bakan Atilla Koç, Türkiye için çok umutlu olduğunu belirterek, "Ben ülkem için iyi rüyalar görüyorum ama hiç hayal görmedim. Çünkü iyi yorumlarsan rüyanın çıkma ihtimali vardır. Hayalin gerçekleşmesi ise mümkün değildir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

EMİTT Turizm ve Seyahat Fuarı'nın açılış törenine katılan Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, burada yaptığı konuşmaya basın mensuplarına atıfta bulunarak başladı. 2005 yılında yeni bakan olduğu sıralarda aynı fuarın açılışını yaptığını hatırlatan Bakan Koç, "Geçen sene ayağı çamurlu bir bakan iken, yani bir günlük bakan iken buraya geldim. Bir dans gösterisi vardı. Ertesi gün (bakan baktı, bakmadı) diye haber yaptılar. Sonra uyudu dediler. Basınla böyle tanıştık biz" şeklinde konuştu.

Türkiye için umutlu olduğunu vurgulayan Bakan Koç, "Ben ülkem için iyi rüyalar görüyorum ama hiç hayal görmedim. Çünkü iyi yorumlarsan rüyanın çıkma ihtimali vardır. Hayalin gerçekleşmesi ise mümkün değildir" dedi. Bazı şeylerin doğmasına bazı şeylerin vesile olduğunu belirten Bakan Koç,"İşte orada vasi olma altında direncimizi göstermemiz gerekiyor. Ben ve sektörün tüm temsilcileri gösterecek" dedi. Atilla Koç, büyük başın büyük derdi olduğunu ifade ederek, Türkiye'nin Akdeniz çanağında top koşturan ikinci lig takımı olmadığına işaret ederek, "İlk 10'da çalışan bir ülkenin insanlarıyız" şeklinde konuştu.

İç turizmin öneminin kavranması gerektiğini dile getiren Atilla Koç, yarın sektör temsilcileriyle yapacakları görüşmeleri ima ederek, "Yarın hep beraber Türkiye için büyük haberlerimiz olacak, Türk turizmi için müjdeli haberlerimiz olacak" şeklinde konuştu.

İstanbul'un turizm gelirleri açısından payının, geçen Ocak ayına göre yüzde 25 ileride olduğunu dile getiren Koç, İstanbul'un Türk'ün ve Müslümanların merkezi olduğunu söyledi. Koç, "İstanbul insanı yanıltmaz" dedi. 51 ülkeden bin 500 firmanın katıldığı EMİTT Turizm ve Seyahat Fuarı'nın açılışını yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Bakan Koç, "Bugün bu açılımla galiba rüyalarıma erişeceğim, umudumu daha da arttırdı" ifadelerini kullandı. Bakan Koç, konuşmasının sonunda yine basın mensuplarına atıfta bulundu. Medyanın emeğe saygı duymasını isteyen Atilla Koç, şöyle konuştu:

"Yaptığınız yayında, gösterdiğiniz resimde biraz daha fayda, biraz daha ülkenin menfaatini düşünün. Dikkat edelim, bu arkadaşlarımızın hepsi yalnız mallarını, canlarını değil, can fedakarane emeklerini koydular. Ben de onların Kültür ve Turizm Bakanı olarak, günde 18 saat emeğimi koyuyorum. Bu emek kutsaldır." Bakan Koç, 2006'nın 2005'den daha iyi olacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious