2007, çok önemli bir yıl

  • Giriş : 29.01.2007 / 00:00:00

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün, bu sene içinde yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin ardından Türkiye'de yeni bir dönemin başlayacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Nihat Ergün, yaptığı açıklamada, 2007 yılının Türkiye için çok iyi geçeceğini belirterek, her şeye rağmen bazı istenmeyen olayların da çıktığını söyledi. Ergün, acı ve talihsiz olaylar yaşadıklarını ama bunun, yılın bütününün aynı istikamette gelişeceği anlamına gelmeyeceğini kaydetti. Bu yılın sonunda hem cumhurbaşkanlığı hem de genel seçim yaşamış olacaklarını belirten Ergün, Türkiye'nin son dört yıldaki genel performansıyla bu yılki olayları da dirayetli bir şekilde yöneteceğine ve bu problemleri Türkiye'nin menfaatine çevirebileceğine işaret etti.

Geçen yıl da Türkiye için birtakım sansasyonel gelişmeler olacağı iddialarının ortaya atıldığını hatırlatan Ergün, "Hattâ bu istikamette bazı işaretler de ortaya çıkmıştır. Bunlardan biri Danıştay saldırısı olmuştur. Çok talihsiz ve acı bir olay ama güvenlik kuvvetlerimizin ve hükümetimizin çabalarıyla zararı en aza indirilmiştir. Dolayısıyla 2007 yılında illegal faaliyet göstermek, vatandaşı sıkıntıya sokmak, Türkiye'nin huzur ve istikrarına yönelik sabotajda bulunmak isteyenler varsa kuşkusuz bunlar da takip edilmektedir." dedi

"YEREL YÖNETİMLERİN KAYNAKLARI ARTIRILACAK"

Belediyelerdeki problemlere de değinen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ergün, yetkiden çok kaynak sıkıntısı olduğunu söyledi. Belediye kanunlarında bu dönemde çok önemli değişiklikler olduğunu kaydeden Ergün, gerek Büyükşehir Belediyesi Kanunu, gerekse Belediye ve İl Özel İdaresi kanunlarıyla il genel meclisi üyelerin yetki ve görev alanlarında çok önemli ilerlemeler olduğunu söyledi. Ergün, önümüzdeki dönemin yerel yönetimlerin kaynaklarını arttırmaya dönük olacağını ifade etti. Nihat Ergün, "Belediye Gelirleri Kanunu da hazırlandı ve Meclis'e sevk edildi. Bu kanunla belediyelerimizin gelirlerinde yüzde 30-35 artış gündeme gelmiş olacak. Dolayısıyla Belediyeler Kanunu ile yapılmış olan yetki ve görev artırımı, yeni kaynaklarla pekiştirilebilecek." şeklinde konuştu

Uşak'a ikinci kez geldiğini ifade eden Ergün, her gelişinde önemli gelişmeler gördüğünü belirtti. Ergün, "Gerek belediye başkanı arkadaşımızın gerek il genel meclisi üyelerimizin gerekse milletvekili arkadaşlarımızın ve partimizin ahenk içinde Uşak'a hizmet etmek için çalıştığını görüyoruz. Ege bölgesinin önemli cazibe merkezlerinden biri haline gelen Uşak'ı görmekten de büyük bir mutluluk duyduk." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious