'2007 affı' çıkmazsa binlerce gencin geleceği kararacak

  • Giriş : 09.10.2007 / 07:35:00

Öğrenci affının bir an önce çıkması gerekiyor. Aksi halde binlerce gencin geleceği kararacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BBP Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, öğrenci affının bir an önce çıkartılması yönünde çok sayıda mektup aldığını vurgulayarak, “Bu gençlere bizim bir şans daha vermemiz gerekiyor” dedi.
Üniversiteden ilişik kesilmesi konusunda çok çeşitli nedenler bulunduğunu dile getiren Yazıcıoğlu, dün af bekleyen öğrencilerle birlikte basının önüne çıktı.

Üniversiteden ilişiği kesilmiş öğrenciler arasında oldukça dramatik hayat hikayelerine sahip insanların bulunduğunu belirten Yazıcıoğlu, bunlardan birisi olan Serpil Bahar isimli öğrenciyi anlattı. Serpil Bahar'ın başarılı bir öğrenci olduğunu ancak kansere yakalanması üzerine fakülte ile ilişiğini kesmek durumunda kaldığını belirten Yazıcıoğlu, “Serpil gibi binlerce öğrencimize kaldıkları yerden devam etmek için bir şans daha vermemiz gerekiyor” diye konuştu.

Serpil'in ağlatan mektubu

Serpil Bahar, Yazıcıoğlu'na gönderdiği mektupta hikayesini şöyle özetliyor: “İnşaat mühendisliğini kazandım. İngilizce hazırlığı tamamladım. Fakat intibak süresinde hastalandım ve kanser oldum. Bu yüzden sınavlarda başarılı olamadım. İntibakı atlatamadım ve okuldan atıldım. Şimdi gözüm Meclis'te, af tasarısı için dua ediyorum. İnşallah dualarımı vekiller duyar ve af çıkar. Çünkü okuluma dönmek istiyorum.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious