2007 bütçesine 'Hayır'

  • Giriş : 02.12.2006 / 00:00:00

Adana'da KESK'e bağlı bazı sendikalar, hükümetin belirlediği 2007 bütçesine tepki için yürüyüşlü protesto yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İnönü Parkı'ndan başlayan 2007 bütçesine 'Hayır' yürüyüşü AK Parti Adana İl Başkanlığı önünde yapılan basın açıklamasıyla son buldu. Basın açıklamasında konuşan Adana KESK Dönem Sözcüsü Mehmet Antmen, İMF direktifleri ile hazırlanan 2007 bütçesinin faiz ödemelerinin verdiği öncelik ve kamu harcamalarını aşağı çekmek amacı ile önceki bütçelerin bir kopyası olduğunu söyledi.

AK Parti hükümetinin İMF'ye teslimiyet bayrağını eline aldığını savunan Antmen, "Bu anlamıyla 2007 bütçesinin temel karakterini halkın üzerine yüklenen ağır vergiler, özel sektöre kaynak transferi ve vergi indirimleri, sosyal güvenlik sisteminin tasfiyesine indirgeyen bir yapı oluşturmaktadır. Dolayısıyla bütçe, sosyal ve ekonomik büyümeyi sağlayan değil, birtakım çevrelere kaynak aktaran bir yapıdadır" dedi.

Sendika çalışanları olarak bütçeye hayır dediklerini bildiren Antmen, "İş güvenceli istihdam, insanca yaşanacak bir ücret, sağlık ve eğitime yeterli bir bütçe, herkese parasız eşit ulaşılabilir nitelikli kamusal hizmet için 14 Aralık'ta hizmet üretmeyeceğimizi kamuoyuna ilan ediyoruz" şeklinde konuştu.

Basın açıklamasından sonra AK Parti İl Başkanlığına kadar yürüyen sendika çalışanları, temsili oluşturdukları sandıkta seçim kağıtları üzerine yazılan '2007 bütçesine Hayır' yazılı kağıtları yere boşalttı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious