'2007 tüketiciler için çetin geçecek'

  • Giriş : 02.12.2006 / 00:00:00

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Genel Başkan Yardımcısı Ali Çetin, 2007 yılının tüketiciler açısından önceki yıllara göre daha zor bir yıl olacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TÜKODER Genel Başkanı Avukat Ali Er ve Genel Başkan Yardımcısı Ali Cetin, TÜKODER'in Kadıköy'de bulunan Genel Merkez'nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan TÜKODER Genel Başkan Yardımcısı Ali Çetin, "Özellikle başta İstanbul'da olmak üzere fazla bulunarak itiraz edilen emlak vergi değerlerinin 5-6 kat artırılması, kimi yerlerde bu artışın 15-20 kata çıkmasının eşi görülmemiş bir aç gözlülük ve insafsızlık olduğu çok açıktır." dedi.

Dolaylı vergilerin dünyanın en adaletsiz vergileri olduğunu söyleyen Çetin, AB ülkelerinde ortalama yüzde 35 olan verginin Türkiye'de yüzde 75'e ulaştığını söyledi. İktidara seslenen Çetin, "Kapkaçın, gaspın, artan kredi kartları borç batağının, işsizliğin, yoksulluğun, sebebi her geçen gün daha da bozulan gelir dağılımı mı, ahlaki çöküş mü?" diye tepkide bulundu.

TÜKODER olarak üyesi oldukları Tüketici Dernekleri Federasyonu'nun örgütlülüğünde ilerleyen günlerde meclise gideceklerini dile getiren Çetin, "Dolaylı vergilerin düşürülmesi için açtığımız imza kampanyasının sonuçlarını meclise taşıyacağız." diye konuştu.

Son olarak Çetin, seslerini mecliste duyuramamaları halinde sokağa ineceklerini açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious