2007'de,Türkiye'de susuz köy kalmayacak!

  • Giriş : 19.05.2006 / 00:00:00

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, 2007'de Türkiye'de su, yol ve kanalizasyonu olmayan köy kalmayacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ülke genelindeki altyapı çalışmaları için yerel yöneticilerin ve belediyelerin kıt imkanlarla var güçleriyle çalıştıklarını anlatan Dişli, ''İl özel idareleri, belediye yönetimleri, kaynak yaratmak için gece gündüz çalışıyor. 2007 yılında ülkede suyu, yolu ve kanalizasyonu olmayan köy kalmayacak. Biz de bu kaynak bulma arayışında üzerimize düşen görevi yapmaya çalışıyoruz. Ama bunun üzerinden asla siyaset yapmıyoruz. Ulu Önder Atatürk'ün de dediği gibi muasır medeniyetlere ulaşma yolunda emin adımlarla ilerlemeliyiz.'' diye konuştu.

TÜRKİYE ÜZERİNDE OYUN OYNANIYOR

Son zamanlarda Türkiye üzerinde oynanan oyunların arttığını ifade eden Dişli, konuşmasını şöyle sürdürdü: ''Şimdi tam birlik ve beraberlik zamanı. Artık ideoloji şapkaları çıkartılmalı. Görüşümüz ne olursa olsun tek bir yumruk gibi hareket etmeliyiz. Sayın Başbakanımızla dünyanın bir çok ülkesini gezdim. Ülkemizin onların gözünde nasıl bir saygınlık kazandığını bizzat şahit oldum. Bu ivmeyi sürdürmememiz için ortada hiçbir sebep yok. Bu yolda önümüze çıkan iç ve dış engelleri birlik ve beraberlikle aşmalıyız.''

Alifuatpaşa Belediye Başkanı Kenan Oran da 8 ayda tamamlanan projenin, belde halkının sabırla beklediği bir hizmet olduğunu kaydetti. Oran, 16 kilometrelik isale hattının 1 milyon YTL'ye mal olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious