2007'de Türkiye'yi tercih eden ABD'li sayısında artış

2007'de Türkiye'yi tercih eden ABD'li sayısında artış.21308
  • Giriş : 23.01.2008 / 20:50:00

ABD’den Türkiye’ye giden turist sayısının, 2007 yılında arttığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye’nin New York Başkonsolosluğu Kültür ve Tanıtma Ataşeliğinden yapılan açıklamada, 2006 yılında 532 bin 419 olan Amerikalı turist sayısının, 2007 yılı Aralık ayı sonu itibariyle yüzde 21,40 artışla 646 bin 376’a yükseldiği kaydedildi.

Açıklamada, 2005 yılındaki rakamın ise 434 bin 991 olduğu belirtildi.

ÜNLÜLER BULVARINDA TÜRKİYE REKLAMI

Açıklamada ayrıca, Kültür ve Turizm Bakanlığı 2008 yılı Türkiye 1. dönem reklam kampanyasının, ABD’de 21 Ocak itibariyle başladığı duyuruldu.

Türkiye reklamları, görsel ve yazılı basın ile dış mekan reklam alanlarında, 3 Mart tarihine kadar değişimli olarak yer alacak.

Reklamlar, Los Angeles’in ünlü Sunset Bulvarı, New York JFK ve LaGuardia havalimanları girişlerindeki reklam panoları, New York turist otobüsleri, tarifeli şehiriçi otobüsleri ve telefon kulübelerinde yer alacak.

Şubat ayı itibariyle, internet reklamları da devreye girecek ve “Google Türkiye Reklam Kampanyası" başlayacak.
Bunların yanı sıra, ünlü seyahat dergileri ve TV programlarıyla yapılan ortak çalışmalar sonucunda, gelecek aylarda, Türkiye’yi tanıtan programlar ve etkinlikler düzenlenecek.

QUEEN MARY GEMİSİNDE KAPADOKYALI TANITIM

Öte yandan, Avrupa Seyahat Birliği (ETC), bugün Brooklyn-Red Hook limanına demirli ünlü sayahat gemisi Queen Mary 2'de, Avrupa ülkelerinin tanıtımına yönelik "Giants of Culture & Travel" (Kültür ve Seyahatin Devleri) adlı bir resepsiyon verecek.

New York’taki bürokratlar ve ETC bünyesindeki yazarların davetli olduğu etkinliğe, 23 Avrupa ülkesi katılacak. Her ülkenin kendi kültürünü, tarih veya coğrafyasını temsil eden kıyafetlerle sahneye çıkacağı programda, New York Kültür ve Tanıtma Ataşeliği de Kapadokya’yı sembolize eden peri bacası kostümü ve bölgedeki balon turunu sembolize eden balonlarla yer alacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious