2007'nin en çok izlenen YouTube haberi

2007'nin en çok izlenen YouTube haberi.8319
  • Giriş : 20.12.2007 / 15:40:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 18:26:12

Time dergisi, 2007 yılında popüler video paylaşım sitesi YouTube’un en çok izlenenlerini seçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Time dergisinin “En İyi 10 YouTube Videosu” listesinde Britney Spears hayranı gay gencin hüzünlü görüntülerinden, ABD’nin Teen USA adlı güzellik yarışmasına katılan Lauren Caitlin Upton’un genel kültür sınavına kadar birçok renkli görüntü var. Listenin sıralaması şöyle:

1. Britney’i rahat bırak!
Kendisini Chris Crocker olarak tanıtan Britney Spears hayranı genç, pop yıldızının geçirdiği zor günlerde paparazziler tarafından afişe edilmesini gözyaşlarıyla kınadı. Video, YouTube’da 2007’nin en popüleri oldu..
2. The Landlord
Will Ferrell’ın ev sahibesiyle başı dertte. “The Landlord” adlı video, YouTube’un komedi bölümünde 50 milyon kere izlendi.


3. ABD güzellik yarışmasının Güney Karolinalı adayı
Teen USA adlı güzellik yarışmasına Güney Karolina eyaletinden katılan Lauren Caitlin Upton’un coğrafya bilgisi kimini güldürdü, kimini dehşete düşürdü...


4. Clinton ve Obama çekişmesi
ABD’nin Demokrat Parti adaylarından Barack Obama’nın bir destekçisi tarafından hazırlanan videoda hillary Clinton, George Orwell’in meşhur “1984” adlı romanındaki “Big Brother” rolünde, kitlelerini beynini yıkıyor. Video, ABD’nin en çok konuşulan siyasi içerikli reklamlarından oldu.

5.Avluda dans
1500 Filipinli tutuklunun avludaki dansı açıkhavada egzersiz miydi, yoksa iyi bir koreografi mi? Belki de YouTube kullanıcıları bu sorunun cevabını bulabilmek için videoyu 9 milyon kere izlediler...

6. “I Ran So Far”
ABD’nin sevilen talk show programı Saturday Night Live’ın yıldızı Andy Samberg’in İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad’a ithaf ettiği bu video da, 2007 yılında çok izlenenler arasındaydı.

7. “Can’t Tase This”
Florida Üniversitesi’nden Andrew Meyer adlı bir öğrencinin John Kerry’ye “Benimle dalga geçme!” diye bağırışı, 1990’ların en sevilen şarkısı “U Can’t Touch This” eşliğinde.

8. Anchorman’dan televizyonuna 70 milyon dolarlık dava
Ayrıldığı televizyon kanalı CBS’e 70 milyon dolarlık dava açan anchorman Dan Rather, kendisinin yerini alan Katie Couric’e söylemediğini bırakmadı!
9. Clark ve Michael
En çok izlenenlerde 9. sırada “Clark and Michael” var. “The Office” dizisini hatırlatan videoda Clark ve Michael isimli iki oda arkadaşı, ilk TV dizilerini çekmeye çalışıyorlar..

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious