'2007'yi seferberlik yılı ilan edeceğiz'

  • Giriş : 02.01.2007 / 00:00:00

Anavatan Partisi (ANAVATAN) Merkez Yürütme Kurulu üyesi Yunus Yunusoğlu, cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler yapılacağı için 2007'yi seferberlik yılı ilan edeceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Partisinin İzmir il başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma töreninde konuşan Yunusoğlu, bayram sonrası MKYK'yi toplayarak il başkanları nezdinde İzmir'den başlatılan seçim çalışmasını diğer illeri de kapsayacak şekilde yaygınlaştıracaklarını açıkladı. ANAVATAN'ın kendisini istenen seviyede kamuoyuna anlatamadığına değinen Yunusoğlu, seferberlik sayesinde il, ilçe, belde, köy ve mahallelere kadar ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti. Enflasyonun kağıt üzerinde düşürüldüğünü iddia eden Yunus Yunusoğlu, "Enflasyonun gerçekten düşüp düşmediğini görmek için semt pazarlarına çıkmak lazım. Halkın filelerine bakın, dolmuyor. Esnaf para çeviremiyor. Maliyetler ucuzlamadığı için halk kan ağlıyor." dedi.

ANAVATAN olarak kendilerine gösterilen ilginin en üst seviyelere çıktığını öne süren Yunusoğlu, "Halkın bize ilgisi çok fazla. Siyasetin acemisi değilim, her el sallayanın bize oy vermeyeceğini biliyorum ama oy verecek insan sayısının da önceki gezilere göre çok arttığını görüyorum." şeklinde konuştu.

İzmir İl Başkanı Sedat Demirer de Türkiye'nin en kısa sürede ANAVATAN nezdinde kurulacak bir iktidara ihtiyacı olduğunu öne sürdü. Bunun sebebini AK Parti hükümetinin yanlış uygulamalarına bağlayan Demirer, özelleştirme adı altında kamu kurumlarının satıldığını söyledi. Bankaların yabancı sermayeye satılmasının son derece yanlış olduğunu savunan Demirer, Romanya ve Macaristan'ın da yabancı sermaye çekme adına aynı hataya düştüğünü, yerli firmaların bu bankalardan ihaleler için teminat alamadığını kaydetti. Hükümetin yoksulluk ve yolsuzlukla mücadelede sınıfta kaldığını belirten Demirer, 2007 yılını İzmir'den bütün ülkeye yayılacak şekilde partileri adına seferberlik yılı ilan edeceklerini, vatandaşa kendilerini ve ülkenin içinde bulunduğu durumu en iyi şekilde anlatmaya çalışacaklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious