2008 OKS'de 97 öğrenci birinciliği paylaştı

2008 OKS'de 97 öğrenci birinciliği paylaştı.10589
  • Giriş : 11.07.2008 / 11:30:00
  • Güncelleme : 11.07.2008 / 12:17:54

OKS'ye katılan 97 öğrenci 500 tam puan aldı. Burdur en fazla birinci çıkaran il oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik Bakanlık Başöğretmen Salonunda OKS sonuçlarıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

OKS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Çelik'in verdiği bilgiye göre, sınava 905 bin 930 aday girdi. Bunlardan 874 bin 709'unun puanı hesaplanmaya değer bulundu. 31 bin 221 kişi ham puan barajını aşamadı.

Birinci yerleştirme sonucu 25 Temmuz'da açıklanacak.

Kayıtlar 2-4 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

Anafen 13 birinci çıkardı

OKS sınav sonuçlarına göre birincilerden 13'ü Anafen Dersaneleri'nden çıktı.

Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) sonuçları açıklandı. OKS'de Matematik-Fen (MF) ve Türkçe-Matematik (TM) puan türlerinde 97 öğrenci 500 tam puan alarak birinci oldu.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik Bakanlık Başöğretmen Salonunda OKS sonuçlarıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Bakan Çelik'in verdiği bilgiye göre, sınava 905 bin 930 aday girdi. Bunlardan 874 bin 709'unun puanı hesaplanmaya değer bulundu. 31 bin 221 kişi ham puan barajını aşamadı.

Sınavda MF ve TM puan türlerinde 97 öğrenci 500 tam puan alarak birinci oldu. Buna göre birinci olan öğrencilerin isimleri şöyle:

İşte 97 OKS birincisinin ismi :

Sınavda MF ve TM puan türlerinde 97 öğrenci 500 tam puan alarak birinci oldu. Buna göre birinci olan öğrencilerin isimleri şöyle:

Adıyaman Mustafa Baba İlköğretim Okulu Özgür Karabayır
İstanbul Özel Çamlıca Coşkun İlköğretim Okulu Enes Suyabatmaz
Bilecik 700. Yıl İlköğretim Okulu Bora Usanmaz
Konya Özel Konya Model İlköğretim Okulu Sema Nur Mutlu
Edirne Özel Edirne İlköğretim Okulu Sarp Kürüm
Gaziantep Özel Emine Nakıboğlu İlköğretim Okulu Yusuf İlker Yaman
Ankara Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu Baran Tabur
İstanbul Kocaragıp Paşa İlköğretim Okulu Engin Kara
Muğla Adile İhsan Mermerci İlköğretim Okulu Erman Azdemir
İstanbul Özel Acarkent Doğa İlköğretim Okulu Berk Özbakır
Kırşehir 23 Nisan İlköğretim Okulu İsmail Yazıcı
Samsun Özel Ezgililer İlköğretim Okulu Kerim Bahadır Şeker
Kırklareli Özel Büyük Şimşek İlköğretim Okulu Semih Berk Öncel
Ankara Salih Alptekin İlköğretim Okulu Gizem Taş
Düzce Özel Düzce Kültür İlköğretim Okulu Melike Dertli
Kocaeli Özel Erkul İlköğretim Okulu Furkan Özcan
İstanbul Halil Atamavcı İlköğretim Okulu Ali Barış Kaba
Mersin Anamur İlköğretim Okulu Hasan Berkay Çelik
İstanbul Rasathane İlköğretim Okulu Can Ayvaz
Konya İhsan Özkaşıkcı İlköğretim Okulu Fatma Didem Kesler
Malatya Özel Turgut Özal İlköğretim Okulu Nezaket Ezgi Güven
Çanakkale 75. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu Erdem Zuhal
İstanbul Özel Yeşilköy 2001 İlköğretim Okulu Mehmet Yıldız
Muş Yavuz Selim İlköğretim Okulu Esmanur Fil
İstanbul 700. Yıl Osmangazi İlköğretim Okulu Ebru Özdemir
Sivas Özel Sultan Murat İlköğretim Okulu Çağatay Akkoyun
Kırıkkale Namık Kemal İlköğretim Okulu Çağrı Demirel
Ankara TED Ankara Koleji Vakfı Özel İlköğretim Okulu Erknaz Ecehan Erk
Samsun Özel Delta İlköğretim Okulu Burak Ceyhun Karaca
Kastamonu Ali Fuat Darende İlköğretim Okulu Elifnur Erdem
İstanbul Özel Oğuzkaan İlköğretim Okulu Andaç Demir
İstanbul Esentepe İlköğretim Okulu Sinem Gündoğdu
Kırşehir Merkez İlköğretim Okulu Mukaddes Damla
Adana Özel Adana İlköğretim Okulu Bekir Batuhan Çelebi
Kayseri Özel Yılmaz Akansu İlköğretim Okulu Gökçe Canhilal
Kocaeli Özel Erkul İlköğretim Okulu Asel Öztürk
Gaziantep Özel Mutafoğlu İlköğretim Okulu Muhammed Yusuf Durmuş
Eskişehir MAT-FKB Özel Gelişim İlköğretim Okulu Gözde Berkil
İstanbul Milli Eğitim Vakfı Özel Basınköy İlköğretim Okulu Zeynep Rana Demir
Ankara Hamdullah Suphi İlköğretim Okulu Gülce Küreli
Kocaeli Değirmendere Uğur Mumcu İlköğretim Okulu Kutay Onaylı
İstanbul Özel Bahçelievler İhlas İlköğretim Okulu Mustafa Düremez
Afyonkarahisar Özel Zafer İlköğretim Okulu Metehan Çekiç
Ankara Özel Beypazarı İlköğretim Okulu Emine Büşra Çevik
Kars Özel Çelik Başarı İlköğretim Okulu Mert Can Aslanoğlu
Sakarya Özel Ufuk Işık İlköğretim Okulu Şule İdacı
Muğla Emirbeyazıt İlköğretim Okulu Mehlika Beste Yücedağ
Aydın Özel Muzaffer Ancın İlköğretim Okulu Erhan Çağırıcı
Kocaeli Özel Erkul İlköğretim Okulu Setenay Gel
Zonguldak İstiklal İlköğretim Okulu Betül Seda Güzelhan
Tekirdağ Özel Gürsoylar İlköğretim Okulu İbrahim Engin Hakvar
Kocaeli Mevlana İlköğretim Okulu Yasemin Gümüş
İzmir Namık Kemal İlköğretim Okulu Fatma Nur Murat
Ankara Özel Yüksel Sarıkaya İlköğretim Okulu Ezgi Gökçe
İzmir Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu Halit Anıl Eray
İstanbul Özel Bilgi İlköğretim Okulu İpek Dursun
Kocaeli Özel Erkul İlköğretim Okulu Ali Emre Coşkun
Van Özel Serhat İlköğretim Okulu Özge Büşra Arar
İstanbul Özel Başakşehir Burç İlköğretim Okulu Leyla Elmas
Düzce Özel Yunusbey İlköğretim Okulu Osman Aydın
Bursa Karaoğlan İlköğretim Okulu Pınar Aydın
Kütahya Özel Başaran Yıldız İlköğretim Okulu Burhan Işık
Seyhan Özel Çukurova Birfen İlköğretim Okulu Irmak Kepenek
Bingöl Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Hacer Dinler
Muğla Kenan Evren İlköğretim Okulu Onur Melih Gedik
Bursa Özel Emine Örnek İlköğretim Okulu Ayca Ceren Coşgunoğlu
Isparta İMKB İlköğretim Okulu Bayram Kurt
Çorum Fatih İlköğretim Okulu Enes Furkan Kurt
Adana Özel Bilimkent İlköğretim Okulu Ahmet Gülek
Diyarbakır Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Hüseyin Çubuk
Ankara Hürriyet İlköğretim Okulu Zarife Nurbanu Mendi
Malatya TED Malatya Koleji Özel İlköğretim Okulu Hamit Doruk Aktan
Hatay Fatih Aliye Müderris İlköğretim Okulu Ozan Pastacıgil
Tekirdağ Talat Paşa İlköğretim Okulu Çağatay Geçko
İstanbul Özel Irmak İlköğretim Okulu Alpertunga Ertin
Ankara Hüseyin Hüsnü Tekışık İlköğretim Okulu Tunahan Aytaş
Konya Özel Meram Abdullah Aymaz İlköğretim Okulu Hayrunnisa Pektaş
İzmir Güzel Yalı İlköğretim Okulu Güliz Kıvançlı
Kahramanmaraş Özel Rabia Arıkan İlköğretim Okulu Mustafa Kesim
Adana İsmet İnönü İlköğretim Okulu Oğuzhan Özer
İstanbul Gazi İlköğretim Okulu Mehmet Asım Gümüş
Bursa Özel Emine Örnek İlköğretim Okulu Cem Çelik
Kocaeli Özel Yuvacık Atayurt İlköğretim Okulu Özlem Zürap
İzmir Karşıyaka İlköğretim Okulu Aysu Eryaşar
Osmaniye Özel Yeni Serhat İlköğretim Okulu Mervenur Baraklı
İstanbul Özel İstanbul Çevre İlköğretim Okulu Nevbahar Ece Bulaner
Konya H. Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu Fatih İkbal Karaefe
Mersin Çankaya İlköğretim Okulu Ezgi Uğuz
İzmir Özel Yamanlar Özyurt İlköğretim Okulu Cihat Ögütçü
İzmir Özel Bergama Bakırçay İlköğretim Okulu Emre Kara
Gaziantep Özel Seçkin İlköğretim Okulu Mizgin Aşkın
Ankara Bedriye Halil Naciye Mıhcıoğlu İlköğretim Okulu Giray Efe
İstanbul Özel Avcılar Fatih İlköğretim Okulu Efe Yasin Akman
Ankara Ulubatlı Hasan İlköğretim Okulu Zehra Uçar
Çanakkale Terzialan İlköğretim Okulu Murat Sağın
İstanbul Özel Merter Fatih İlköğretim Okulu Recep Çelebi
Tokat Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu Cihat Erbay.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*