2008'in merakla beklenen albümleri

2008'in merakla beklenen albümleri.23196
  • Giriş : 03.03.2008 / 21:52:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 15:43:50

Billboard Türkiye yılın beklenen albümlerini yazdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

2008'de pek çok ünlü sanatçı ve grubun yeni albümleri piyasaya çıkacak. Madonna, Metallica, Franz Ferdinand, Dido, Oasis, Eminem bunlardan sadece birkaçı. Billboard Türkiye, Mart sayısında bu albümleri araştır. İşte yılın merakla beklenen albümleri:

MADONNA ŞAŞIRTACAK
Yaşı 50'ye varan Madonna, stüdyo albümünde prodüktör Timbaland, Justin Timberlake, Kanye West, Pharrell Williams ve Amerikalı dans müzik ikonu Felix Da Housecat gibi isimlerin yardımını alıyor. 13 Aralık'ta Rock'n Roll Hall of Fame'e el basan sanatçı, bu sefer de urban tarzıyla karşımıza çıkacak. “Licorice” adıyla çıkması beklenen albümün çıkış tarihi Nisan.

EMINEM-DR.DRE ORTAK ÇALIŞMASI
Beyaz rap'in freestyle kralı boşanma ve rehabilitasyon maceralarının ardından 2006 yılında en yakın dostu Proof'u kaybedince dile getirecek çok şey bulmuş olsa gerek ki yeni albümü üzerinde hip hop ikonu Dr. Dre'yle çalışıyor. Henüz kesinleşmemekle birlikte Eminem'in ilkbaharda çıkması planlanan albümünün adının “King Mathers”.

 

YILLAR SONRA MARIAH CAREY
İlkbahar'da çıkaracağı albümünün adını henüz açıklamayan Mariah Carey, 2005 yılında multi-platin plak alan “The Emanticipation of Mimi” ile R'n B'nin önemli başarılarından birine imza atmıştı. Sanatçı bu sefer de tüm şarkılarını kendi başına yazmış.

MORISSETTE'DEN “FLAVORS ENLARGEMENT”
Kanadalı sanatçı yeni albümü “FlavorsEnlargement” için “Kişisel anlamda bu albüm gerçekten büyümekle ilgili” diyor. Piyano ve vokalden ibaret “Not As We” gibi şarkılara dikkat çekmek istiyor. Çalışmada inişli çıkışlı bir snowboard macerasını anlatan “Moratotium” gibi bir parça da var.

YAZA FRANZ FERDINAND İLE GİRECEĞİZ
Grubun yeni albümü hakkında solist Alex Kapranos'un ağzından çıkan ilk ve en çarpıcı ifade şu oldu: “Her zaman dediğim gibi Franz Ferdinand bir pop grubudur, rock grubu değil”. Üç yıllık aradan sonra gelen bu ilk çalışma çarpıcı değişimiyle dikkat çekeceğe benziyor.

METALLICA VE MASSIVE ATTACK
Bu albümlerin dışında, Metallica, U2, Green Day, Massive Attack gibi gruplar da sonbaharda albümlerini çıkarmak için kolları sıvadı.

Slayer'dan Beastie Boys'a kadar uç noktada gezinen ne kadar grup varsa, altında imzası bulunan prodüktör Rick Rubin'in dümene geçtiği Metallica'nın dokuzuncu albümünde yer alacak. Müzikseverler, grubun yeni basçısı Symee'yi de ilk kez Metallica çatısı altında dinleme fırsatı bulacak.

Bu arada iki albüm yapmaya yetecek kadar şarkı yazdıklarını belirten U2'nun solisti Bono Vox, yeni albümlerinde “trance” etkili ve oldukça sert gitarlar içeren bir sound ortaya koyacaklarını söylüyor.

Green Day ise şu sıralar piyanoda bestelenen 50'yi aşkın şarkının arasından seçim yapmakla meşgul.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious