2009 bütçe görüşmelerinden seçmeler

2009 bütçe görüşmelerinden seçmeler.36422
  • Giriş : 28.12.2008 / 23:40:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 09:57:33

2009 bütçesi Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildi. Ama bütçe kabul edilene kadar neler yaşandı neler...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Laf atmalar hatta kavgalar, küslükler ardından gelen barışmalar... Kürsüye getirilen havyan maketleri ve arabesk şarkılardan yapılan alıntılar.. İşte hafızalardan silinmeyecek o kareler..

Bütçe kabul edildi, iki aylık maraton sona erdi. Ama bu yıl ki görüşmeler hafızalardan silinmeyecek izler bıraktı.

Neler yoktu ki bu yılın bütçesinde. Laf atmalar hatta kavgalar..Yetmedi kürsü şovları ve arabesk söylemler..

Gelin sizleri 2 ay öncesine götürelim. Bütçe henüz komisyonda. Ama vekiller boş durmuyor. AK Partili Altan Karapaşaoğlu CHP'li Gürol Ergin'i kovalıyor.
Korkulan olmadı araya diğer vekiller girdi. Ama CHP'nin Malatya vekili Mevlüt Aslanoğlu o kadar şanslı değildi. Aslanoğlu DTP'li Sırrı Sakık'ı eleştirince arbede çıktı

IFrame
Tabi günler süren Bütçe görüşmeleri hep böyle gergin geçmedi. 2009 Bütçesinde küslükler de sona erdi. Meclis Başkan Vekili Eyüp Cenap Gürpıhar'la Meclisin en tartışılan ismi Kamer Genç Genel Kurul'da barıştı.

Yer yer siyasi söylemler yetmedi şarkılardan alıntılar yapıldı. DTP'li Hasip Kaplan, Hükümetin kömür ve gıda yardımlarını eleştirmek için Orhan Gencebay'ın efsane şarkısı "Batsın bu dünya'sını" meclis kürsüsüne taşıdı.

İnek, dana ve koyun maketleri de ilk kez bu dönemde Meclis'e girdi.

Liderler de vekilleri kadar renkliydi. CHP Genel Başkanı konuşmasını yanına getirdiği kartlarla destekledi. Başbakan Erdoğan da CHP liderini onun tarzıyla eleştirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*