2009'un 5 süper filmi!

2009'un 5 süper filmi!.13298
  • Giriş : 25.07.2008 / 09:17:00

2008’de oldukça iyi iş yapan ve gişe rekorları kıran filmler, yerlerini yeni yapımlara bırakıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Özellikle Hollywood sineması önümüzdeki yıla dolu dizgin hazırlanıyor. Yeni sezonda izleyicileri selamlayacak filmlerden bazılarını sizin için derledik.

UZAY YOLU

Televizyonun efsane bilim kurgu dizisi ëUzay Yolu- Star Trekíin 11íinci sinema filmi, 29 Şubatta vizyona girecek. Kaptan Kirk, Mister Spock, doktor McCoy ve mühendis Scottíun Yıldız Filosu Akademisiíndeki tanışmaları ve ëAtılganí uzay gemisiyle ilk yolculuğa çıkmalarını konu alan filmin yönetmenliğini, Jeffrey Jacob Abrams yaptı. Filmde John Cho, Ben Cross, Bruce Greenwood, Simon Pegg, Chris Pine, Winona Ryder, Zoe Saldana, Karl Urban, Anton Yelchin, Eric Bana ve CNBC-eínin sevilen dizisi ëHeroesíin Sylaríı Zachary Quinto, rol aldı.

CHANGELING

Oscar ödüllü sanatçılar Clint Eastwood ile Angelina Jolieíyi bir araya getiren ve Cannes Film Festivali’nde görücüye çıkan ëChangelingí de 2009’da vizyona girecek. Angelina Jolie ile beraber John Malkovich, Jeffrey Donovan ve Amy Ryaníın rol aldığı filmin senaryosunu Michael Straczynski yazdı. Yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlenen Clint Eastwood’un yaşanmış bir olaydan yola çıkarak beyazperdeye yansıttığı korku türündeki film, 1928 yılının Los Angeles’ında geçiyor.

HALK DÜŞMANI

Bryan Burrough’un ‘Public Enemies: America’s Greatest Crime Wave and the Birth of the FBI- Halk Düşmanları: Amerika’nın En Büyük Suç Dalgası ve FBI’ın Doğuşu’ adlı kitabından uyarlandı.

NOEL SÜRPRİZİ

Komedyen Jim Carrey, Walt Disney Pictures’ın yeni komedisi “A Christmas Carol” ile 27 Kasımda sinemaseverlerle buluşacak. Charles Dickens’ın aynı adlı kitabından uyarlanan filmin yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını Robert Zemeckis üstlendi. Filmde, “Ebenezer Scrooge” adlı bir adam ile onun başına bela olan 3 hayaletin öyküsü anlatılıyor. Ünlü aktör Carrey’in, başroldeki Ebenezer Scrooge karakterinin yanı sıra hayaletleri de canlandırıyor.

BUZ DEVRİ

Buz devrinin 3 sevimli kahramanı “Manny”, “Sid” ve “Diego”nun eriyen buzların arasından çıkıp dünyanın keyfini sürmesinin öyküsünü anlatan “Buz Devri” serisinin üçüncü filmi, 1 Temmuz'da vizyona girecek. “Buz Devri 2: Erimeye Başlıyor” filmindeki yönetmenlik görevine devam eden Carlos Saldanha imzası taşıyan filmin kahramanlarını Queen Latifah, John Leguizamo, Chris Wedge, Ray Romano, Denis Leary ve Sean William Scott seslendirdi.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*