2010 Dünya Kupası Güney Afrika'da

  • Giriş : 08.05.2007 / 00:00:00

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), 2010 Dünya Kupası'nın Güney Afrika'da yapılacağını tekrarladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Avrupa'nın çeşitli basın organlarında çıkan, Güney Afrika'nın bu kadar büyük bir organizasyona hazırlıklı olmadığı yönündeki haberler üzerine bir açıklama yapan FIFA Başkanı Sepp Blatter, dünya kupası finallerinin kesinlikle Güney Afrika'da yapılacağını bildirdi.

Blatter, geçen hafta İngiliz televizyonu BBC'ye verdiği demeçte, doğal bir afet, felaket olması durumunda dünya kupasının yerini değiştirebileceklerini, alternatifler arasında ABD, Japonya, İspanya, Meksika ve Avustralya olduğunu belirtmişti.

Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da Asya Futbol Konfederasyonu'nun kongresine katılan Blatter, açıklamasını yineleyerek, “Size şunu söyleyebilirim ki ancak doğal bir afet olması durumunda 2010 Dünya Kupası'nın yerini değiştirebiliriz. Bunun dışında bir değişiklik söz konusu olamaz. Bu konuda son sözü söyledim” dedi.

2004 yılında kupayı düzenleme hakkını elde eden Güney Afrika, stat ve ulaşım imkanlarının yetersizliği, kupa için bu ülkeye geleceklerin konaklayacağı otellerin azlığı ve politik çekişmelerden dolayı eleştiriliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious