2010 yılında Türkiye ilk 10'da...

  • Giriş : 04.06.2006 / 00:00:00

Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Türkiye'yi 2010 yılına kadar dünyanın ilk 10 ülkesi arasına sokacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şahin, anahtar teslim töreninde yaptığı konuşmada, 3.5 yıllık iktidarları döneminde önemli işlere imza attıklarını belirterek, "Türkiye'de bundan önce de TOKİ vardı, bundan önce de karayolları vardı ama hiçbiri 3.5 yıllık AK Parti iktidarı döneminde yapılan yatırım kadar yatırım yapmadı. Biz AK Parti olarak iktidara geldiğimizden buyana yurt geneline harıl harıl TOKİ evleri, spor tesisleri ve duble yol ağı yapıyoruz. Biz bu göreve sizlere hizmet yapmak için talip olduk" dedi.

Bakan Mehmet Ali Şahin, önümüzdeki seçim döneminde bir 5 yıl daha verilmesi halinde Türkiye'yi 2010 yılına kadar Dünyanın gelişmiş 10 ülkesi arasına sokacaklarını ifade etti. Kişi başına milli geliri 10 bin dolar yapacaklarını belirten Şahin, "Bizler de yan gelip yatmasını, ülkeyi Ankara'dan yönetmesini biliyoruz ama Türkiye böyle yapıla yapıla hep havanda su dövdü, ekonomik ve sosyal ilerlemeyi sağlayamadı. Ama bugün bakın. Türkiye'nin dünyadaki itibarını 3.5 yıl öncesiyle bir kıyaslayın" diye konuştu. Bakan Şahin, konuşmasının ardından temsili olarak bir kişiye evinin anahtarını hayırlı uğurlu olsun dileğiyle verdi.

Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin daha sonra, 500 kişilik spor salonunun temelini attı. Bakan Şahin, "İhaleyi alan firmanın müteahhidiyle görüştüm bana söz verdi. Kasım sonu Aralık başlarında tesisimizi teslim edecek. İnşallah Aralık başında da gelir bu salonumuzun açılışını yine beraber yaparız" dedi. Spor salonu 1001 metrekaresi kapalı olmak üzere 2001 metrekareden oluşuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious