2011 Bilek Güreşi Şampiyonası Türkiye'de!

2011 Bilek Güreşi Şampiyonası Türkiye'de!.7736
  • Giriş : 11.07.2008 / 13:20:00

Avrupa Bilek Güreşi Federasyonu (EAF), 2011 Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası'nı Türkiye'ye verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

24 Haziran 2008 tarihinde Norveç'in başkenti Oslo'da gerçekleştirilen genel kurul toplantısında yapılan oylamada 25 üyenin tamamının oyunu alarak, bu şampiyonayı Türkiye'ye kazandıran Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Başkanı Dr. Ahmet Hadimoğlu da bilek güreşinde 2009-2013 yılları arası Batı Avrupa Ülkeleri Dopingden Sorumlu Asbaşkanlığı görevine seçildi.

Dr. Hadimoğlu, elde ettikleri bu başarılardan dolayı Türkiye'de bekledikleri ilgi ve saygıyı göremediklerini dile getirerek, ''Bizim bu başarılarımız dışarıda çok daha fazla takdir görüyor. Benim Avrupa Federasyonu tarafından dopingden sorumlu asbaşkanlığa getirilmem pek de küçümsenecek bir olay değil. Düşünsenize 2 yıl doping yüzünden ceza alıyorsunuz ve sonrasında dopingle yaptığınız mücadelenin neticesinde Avrupa sizin bu çalışmalarınızı yakından izliyor ve takdir ediyor. Ancak benim ülkemde ne bir tebrik eden, ne de takdir eden oluyor. Bu durum camiamızı çok üzüyor. Oysa bu görev için hem Avrupa federasyon başkanı, hem de genel sekreteri Türkiye'ye gelerek bana bu görevi önerdiler. Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası'nı da tüm üyelerin oylarını alarak Türkiye'ye kazandırdık. Bütün bunlar ülkemizin spor alanında elde ettiği başarılar bakımından küçümsenecek olaylar değil'' diye konuştu.

-ÜLKE TANITIMINA KATKI-

Federasyon Başkanı Dr. Hadimoğlu, tüm yurtdışı faaliyetlerinde ülke tanıtımına da büyük katkı sağladıklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

''Biz tüm yurtdışı organizasyonlarında hem Turizm, hem de Kültür Bakanlığı ile temasa geçerek, Türk Tanıtma Fonu'nun desteğini de alarak, Türkiye'yi tanıtıcı birçok broşür, anahtarlık, poster, kalem ve cd'den oluşan büyük bir stant açıyoruz. Bu stantta sergilediğimiz ürünleri ücretsiz organizasyona katılan tüm ülkelere ve izleyicilere dağıtıyoruz. Böylece Türkiye'nin tanıtımına ve turizmine de büyük katkımız oluyor. Bu çalışmamızdan da hiç söz edilmiyor.''

Ahmet Hadimoğlu, Norveç'in başkenti Oslo'ya bağlı Sarpsborg kasabasında 23-30 Nisan 2008 tarihinde gerçekleştirilen Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası'nda 2 altın, 5 gümüş ve 5 bronz madalya ile takım halinde Avrupa üçüncüsü olduklarını da hatırlatarak, ''Şimdiki hedefimiz Ekim ayında Kanada'da yapılacak Dünya Şampiyonası'nda başarılarımıza başarı katmaktır. Bunu yapacak güce sahibiz. Yeter ki bizi yalnız bırakmayın ve çalışmalarımıza destek olun'' dedi.

-DÜNYA ŞAMPİYONU, TÜRK OLMAK İÇİN BAKAN ONAYI BEKLİYOR-

Bilek Güreşi'nde Dünya Şampiyonu Özbekistan vatandaşı Ferit Osmanov'u Türk Milli Takımı'na kazandırmak için büyük çaba harcadıklarını vurgulayan Hadimoğlu, ''Bu dünyaca ünlü sporcuya Dünya Şampiyonası'nda Milli Takım formasını giydirebilmek için çaba harcıyoruz. Ahıska Türkleri'nden olan milliyetinde Türk ibaresi bulunan bu dünya şampiyonu bilek güreşçi için Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nden gerekli desteği aldık ve Sayın Bakanımız Murat Başesgioğlu'dan da gerekli desteği bekliyoruz. Rusya ve Ukrayna'nın da peşinde olduğu Ferit Osmanov'un Türkiye'yi tercih etmesi de bizim için büyük bir şanstır. Geçmişte Türk olmayan bir çok sporcuya Türk vatandaşlığı veren yöneticilerimizin, öz be öz Türk olan bu sporcumuz için de gerekli desteği vereceğinden hiç şüphemiz yok'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*