2011 için her türlü fedekarlığa hazırız!

  • Giriş : 04.02.2007 / 00:00:00

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, 2011 Dünya Üniversiteler Kış Spor Oyunları ile ilgili hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erzurum'da 3 gündür gezi ve incelemelerini sürdüren Bakan Mehmet Ali Şahin, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından ilk kez düzenlenen 1. Kış Gençlik Spor Oyunları ödül törenine katıldı. Burada dereceye giren sporculara ödüllerini veren Bakan Şahin, daha sonra gazetecilere 2011 Dünya Üniversiteler Kış Spor Oyunları ile ilgili açıklamalar yaptı. Oyunların Erzurum'da düzenlenecek olması kadar, organizasyonun başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesinin de önemli olduğunu söyleyen Şahin, Türk sporcularının hedefinin Dünya ve Avrupa şampiyonalarına katılmak olması gerektiğini hatırlatarak, "2011 kapsamında birçok son model tesis Erzurum'a yapılacak. Ancak şunu unutmayalım ki, başarılı sporcular olmadığı taktirde son model tesislerin de pek fazla anlamı olmaz. Hükümet olarak, hem Erzurum'un hem de bölgenin kış sporlarıyla ilgili potansiyelinin ve doğal güzelliklerinin değerlendirilmesi gerektiğine inanıyoruz. 2011 Erzurumlu için umut haline gelmiştir. Bu durum bizim sorumluluğumuzu da artırıyor." diye konuştu.

Bakan Şahin ayrıca, söz konusu oyunlara yönelik bazı tesislerin yapımı için uluslararası mühendislik hizmeti satın alınacağını da sözlerine ekledi. Şahin, daha sonra 1. Kış Gençlik Spor Oyunları'nda dereceye giren sporculara ödüllerini verdi. Müsabakada ilk üçe giren sporcular ilk kez madalyanın yanısıra para ile ödüllendirildi.

Kategorilerinde ilk üçe giren sporcular şöyle:

Alp Disiplini Slalom (erkekler): 1. Ömer Taşkesenlioğlu (Erzurum), 2. Levent Taş (Kars), 3. Rıdvan Delikaya (Erzurum) . Bayanlar: 1.Fatmanur Gül (Erzurum), 2 . Esra Yalçın (Bitlis) , 3.Gül Karta (Erzurum). Büyük Slalom (erkekler): 1. Batuhan Kurem (Bitlis), 2 . Levent Taş (Kars), 3. Onur Güler (Bitlis). Bayanlar: 1 Fatmanur Gül (Erzurum), 2. Gül Karta (Erzurum), 3. Esra Yalçın (Bitlis).

Snowboard Slalom (erkekler): 1.Yılmaz Batıkan (Erzurum), 2.Halil İbrahim Seylan (Erzurum) Snowboard Slalom (bayanlar): 1. Başak Kılıç (Erzurum)

Kiuzey Disiplini (7.500 metre erkekler) Erkan Orhan (Hakkari), 2. Süleyman Ateş (Hakkari), 3. A.Poyraz Taş (Muş). Bayanlar (7.500 metre): 1. Rojbin Ören (Hakkari), 2. Hicran Akpınar (Ağrı), 3. Ebru Demirci (Ağrı). Erkekler (1.500 metre): 1Erhar Orhan (Hakkari), 2. Süleyman Ateş (Hakkari), 3. Eyüp Levent (Ağrı). Bayanlar (1.500 metre): 1. Rojbin Ören (Hakkari), 2. Ebru Demirci (Ağrı), 3. Hicran Akpınar (Ağrı).

Takım sıralamasında ise 828 puanla Erzurum birinci, 660 puanla Hakkari ikinci ve 543 puanla da Bitlis üçüncü oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious