2012 olimpiyatı Türkiye'de yapılacak

2012 olimpiyatı Türkiye'de yapılacak.9579
  • Giriş : 25.11.2008 / 17:18:00

2012 Satranç olimpiyatlarının Türkiye'de yapılacağı bildirildi. İstanbul Ticaret Odasından (İTO) yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Ticaret Odasından (İTO) yapılan yazılı açıklamada, İTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş'ın başkanlığını yürüttüğü İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosunun (ICVB) da aralarında bulunduğu heyetin, 2012 Satranç Olimpiyatlarını İstanbul'a kazandırdığı belirtildi.

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Yalçıntaş, konuya ilişkin değerlendirilmesinde, dünyada milyonlarca takipçisi bulunan bir sportif faaliyetin daha Türkiye'ye kazandırılmasından duydukları mutluluğu ifade etti.

Yalçıntaş, şunları kaydetti:

"Satranç gibi akıl ve mantığa dayalı seçkin bir spor dalının dev organizasyonunun İstanbul'a kazandırılmış olması, ülkemiz adına çok büyük bir kazançtır. Oyunların İstanbul markasına değer katacağına ve katılımcı ülke sayısının 200, yarışmacı sayısının da 4 bine ulaşarak dünya rekoru kıracağımıza inanıyorum."

Açıklamada, satranç oyunlarının iki yılda bir düzenlendiği, oyunların bayanlar ve genel klasmanlar olarak iki kategoride gerçekleştirildiği, bu yıl 12-25 Kasım tarihlerinde Almanya Dresden'de yapılan oyunlara 154 ülkeden 3 bin yarışmacının katıldığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*