" />

2013- 2014 model yeni Toyota Corolla fiyatı ne?

2013- 2014 model yeni Toyota Corolla fiyatı ne?.26002
  • Giriş : 09.06.2013 / 08:25:00

Yeni Toyota Corolla'nın fiyatı merak ediliyor. Ancak henüz ortaya bir fiyat çıkmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


1996'da piyasaya çıkan efsane model Toyota Corolla yenilendi. 47 yıllık model Corolla'nın DNA'sını taşırken tepeden tırnağa yenilendi. Ali Haydar Bozkurt,“Yeni Corolla Toyota'nın yükselen hedeflerinde anahtar rol oynayacak, satışlarımız ivme kazanacak” dedi. Üretim tarihi 1966 yılından bu yana 40 milyon satış adediyle dünyada en çok tercih edilen otomobili unvanına sahip olan 'efsane' Toyota Corolla yenilendi.
Üretilmeye başlandığı 1966 yılından bu yana 40 milyon satış adediyle dünyanın en çok tercih edilen otomobili unvanına sahip olan “efsane” Toyota Corolla yenilendi. Türkiye ile birlikte 16 Toyota fabrikasında üretilecek olan 11'nci nesil Corolla, Toyota'nın yeni tasarım anlayışının tüm özelliklerini bünyesinde topluyor.
 
Bir önceki neslinden farklı olarak yeni dizayn anlayışındaki ayrıntılarıyla dikkat çeken Yeni Corolla, 47 yıllık Corolla DNA'sını taşırken müşteri beklentileri doğrultusunda baştan sona geliştirildi. Yeni Corolla'nın, temmuz ayının sonundan itibaren Türkiye'de piyasaya sunulacağını bildiren Toyota Türkiye CEO'su Ali Haydar Bozkurt, “Yeni Corolla Toyota'nın yükselen hedeflerinde anahtar rol oynayacak, satışlarımız ivme kazanacak” dedi.


Yeni Corolla'da Toyota'nın “Keen Look-Keskin Bakış” gündüz yanan LED farları ve “Under Priority – Öncelikli” dizaynı ile birlikte ön ızgaraya daha çok önem veren bir tasarım anlayışı bulunuyor.
 
YENİ COROLLA'DA NELER YENİLENDİ?
 
Bir önceki nesle göre 80 mm daha uzun, 15 mm daha geniş ve tavan yüksekliği 5 mm daha alçak olan Corolla aynı zamanda daha hafif. Yeni Corolla'nın 6 ileri manuel şanzımanlı 1.33 lt benzinli versiyonunda 100 km'de ortalama yakıt tüketimi 5,6 litre olarak gerçekleşirken, CVT şanzıman seçeneğine sahip 1,6 Valvematic benzinli Multidrive S versiyonda da yakıt tüketimi yüzde 27 azaltılarak 100 km/5,6 lt oldu. 1,4 D-4D motora sahip dizel versiyonu ise 100 km'de 4,1 litrelik yakıt tüketimi ile dikkat çekiyor.


MONROE'LU JACKSON'LI TANITIM

Yeni Corolla dünya ile eşzamanlı olarak ilk defa İstanbul'da tanıtıldı. Yeni Corolla'nın Avrupa prömiyerinde dünyanın efsane sanatçıları Tina Turner, Sophia Loren, Michael Jackson,Marilyn Monroe, Madonna, Elvis Presley, Clint Eastwood ve Cher'in tıpatıp benzerleri de sahne aldı.
 
SATIŞLARA DESTEK OLACAK

Tanıtım toplantısında konuşan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış CEO'su Ali Haydar Bozkurt, yeni Corolla ile satışlarının da ivme kazanacağını ve markanın yükselen hedeflerinde anahtar rol oynayacağını söyledi. Bozkurt, 2013'te satış hedeflerinin minimum 37 bin adet olduğunu, Yaris ve Auris'te yaşanan tedarik sorunlarının giderilmesinin yanı sıra Corolla Sedan'ın katkısıyla 40 bin adetleri zorlayabileceklerini kaydetti. Bozkurt, yeni Corolla ile birlikte 2014 yılında 50 bin adetlik satış rakamına ulaşmayı hedeflediklerini de vurgularken, aracın satış fiyatıyla ilgili olarak da "rekabetçi bir fiyatla" pazara sunacaklarını söylemekle yetindi.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye CEO'su Orhan Özer de, yeni Corolla ile birlikte toplam istihdamlarının 3 bin 300 kişiye çıktığını kaydederken "Toyota'nın Avrupa'da 7 ülkede 9 fabrikası var. Adapazarı bu fabrikalar arasında en büyüklerinden biri. Sıfır hata felsefesiyle üretim yapıyoruz. Yeni Corolla, Türk otomotiv sektörünün ihracatı açısından önemli bir dönüm noktası olacak ve Toyota'nın global satışlarında da önemli bir rol üstlenecek" dedi.


 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*