2013 AKP Kayseri adayı - AK Parti adayları 2014 - AKP adayı 2014 isimleri

2013 AKP Kayseri adayı - AK Parti adayları 2014 - AKP adayı 2014 isimleri.24896
26.11.2013 / 13:23:12

AK Parti, belediye başkanı adayları açıkladı. İşte Erdoğan'ın açıklayacağını dünden duyurduğu o Başkan adayları...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Başbakan Erdoğan, yerel seçimlerdeki adaylarının bir kısmını açıkladı. Erdoğan'ın açıkladığı liste için buraya tıklayın!

Bu arada Hürriyet'te yer alan bir haberde şöyle deniliyor:

Cuma günü yapılan operasyonun ardından Kızıl hacker grubu RedHack'in AK Parti TBMM Grup Başkanlığı sitesinin hack'lediği iddia edildi. AK Parti tarafından ise hack iddialarına yalanlama geldi.

Ankara'da 'Redhack' soruşturması dahilinde gözaltına alınan ve aralarında oyuncu Barış Atay'ın da bulunduğu 14 kişi adliyeye sevk edildi. Bu olayların üzerine RedHack, Atay'ın hacker grubuyla bir ilgisi olmadığını açıklamış ve Atay'ın arkasında olacaklarını Twitter hesabı üzerinden duyurmuştu.

Bugün Ak Parti'nin TBMM Grup Başkanlığı sitesinin erişime kapanması ise 'acaba RedHack misilleme mi yaptı' yorumlarına yol açtı. Siteye girmeye çalışan kullanıcılar saatlerce siteye erişim sağlayamazken, hack iddialarına AK Parti tarafından yalanlama geldi. Hürriyet'in sorusu üzerine açıklama yapan AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı, olayın hack'lenmeyle ilgisinin bulunmadığını ve sadece teknik bir arızadan kaynaklandığını kaydetti.

AK PARTİ'NÜN GÜCÜ GÜÇSÜZLÜK OLDU


Ak Parti iktidarı on üçüncü yaşına otoriterleşme ve özel hayat müdahale tartışmalarıyla girdi. Uluslararası ölçekte de, özellikle Gezi Parkı’nda yaşananlardan sonra Ak Parti’nin sürüklediği ‘Türkiye modeli’ üzerine eleştiriler boy gösteriyor. Devlet, iktidar, kamusal alan ve modernite çalışmalarıyla tanınan, ‘Modern Mahrem’, ‘Melez Desenler’ gibi kitapları son dönem Türkiye’sini anlamak için detaylı bir kılavuz niteliği taşıyan, Paris’te Sosyal Bilimler Akademisi’nde öğretim üyesi, sosyolog Nilüfer Göle, AK Parti’nin “algı sınırına dayandığını” ve “incittiği insanları görmediğini” söylüyor.


Ak Parti “artık bir model olmaktan uzaklaşıyor” eleştirilerine ne diyorsunuz?

İktidarın otoriterleştiği, sosyal mühendisliğe yöneldiği bir gerçek. AKP, sadece siyasi İslam hareketini değil Türkiye’yi de reformlarla değişimden geçirdi ve Ortadoğu’da kâh arzu nesnesi, kâh nefret odağı olmaya başladı. Ekonomik dinamizm, siyasi güvenilirlik, reformlarda süreklilik ve yumuşak kültürel iklim Türkiye modelinin ideallerini tanımlıyor. Biri olmadan diğerleri olmaz. Gezi olayları kültürel iklimin bozulduğunun işaretlerini verdi.

‘DELİKANLI İSLAMCILAR’ HAREKETİYDİ

Ortadoğu’ya demokrasi modeli olan AK Parti’ye ne oldu o zaman?   
‘Mühendisler ve İdeoloji’ kitabımda sosyal mühendislik üzerine çalışırken, tek aktör patolojisinin demokrasi için önemli bir zihinsel engel teşkil ettiğini saptamıştım. AKP bugün bu sorunu yaşıyor gibi. Gücü güçsüzlük haline geldi.  Hizmet anlayışı İslami mühendisliğe, hareket de tek aktör patolojisine dönüşürse bir şeyler oluyor demektir. AKP, Necmettin Erbakan’ın pederşahi liderliğine karşı çıkmış ‘delikanlı İslamcıların’ hareketi olarak kendini göstermiş,  eşitler arası liderlik ve dayanışmacı yol arkadaşlığını benimsemişti. Bugün homojen, tek sesli, biat arayışında bir parti görünümde. Biat sadece parti içinde, parti büyükleri arasında değil, parti dışında, gazeteciler, medya patronları, aydınlar nezdinde de aranıyor. 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*