2013 AÖF sınav saatleri / AÖF sınavı saati kaçta?

2013 AÖF sınav saatleri / AÖF sınavı saati kaçta?.10622
04.05.2013 / 08:13:36

2013 AÖF sınav saatlerine dakikalar kaldı. Sınavlardan birisi 09:30'da, diğeri de 14:00'de başlayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Açıköğretim Fakültesi sınavları iki oturumla gerçekleştirilecek. Cumartesi ve Pazar günleri yapılacak sınavın ilk oturumu sabah 09:30'da, ikinci oturumu ise 14:00'de yapılacak. Öte yandan Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre Siyah-beyazlıların, kadın voleybol takımına sponsor da olan Bahçeşehir Üniversitesi ile birlikte hayata geçirmeyi planladığı spor akademisinin kurulmasına YÖK onay verdi. Siyah-beyazlıların geçen hafta cumartesi günü oynadığı Orduspor karşılaşmasından önce YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya’nın, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’la bir telefon görüşmesi yapıp spor akademisinin kurulmasına onay verdiklerini söylediği ve “Hayırlı olsun” dediği ortaya çıktı.

Akademinin ismi Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Spor Bilimleri Fakültesi olacak... 2013-14 Öğretim Yılı’nda açılacak olan fakültenin bölümleri önümüzdeki günlerde kurulacak olan eğitim kadrosu ve fiziki imkânlar değerlendirilerek belirlenecek. Fakülte, Beşiktaş’ın Akatlar’daki Spor Salonu’nu kullanabilecek ve kiralanacak bir binada derslikler yer alacak.   

Bu arada Hürriyet Gazetesi'nde çıkan habere göre Ankara Üniversitesi’nin 20 öğrenci kontenjanıyla açtığı ‘işaret dili’ kursuna öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. 600’ün üzerinde başvuru alan kurstan gelecek yıl üniversite personeli de yararlanacak.

Ankara Üniversitesi, öğrencilerin işitme engelli arkadaşlarıyla sağlıklı iletişim kurabilmesi ve meslek hayatlarında işitme engelli bireylere de kaliteli hizmet verebilmeleri amacıyla ücretsiz işaret dili kursu açtı.

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın verdiği kursa iki gün içerisinde 600’den fazla başvuru yapıldı.

Türkiye’de yaklaşık 3 milyon işitme engelli birey bulunduğunu ve işitme engelli bireyleri toplumsal süreçlere aktif dahil edebilmenin en kolay ve en yaygın iletişim aracı olan işaret dilini mümkün olduğunca çok kişiye öğretmek olduğunu hatırlatan Ankara Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Prof. Dr. Onur Özsoy, özellikle topluma doğrudan hizmet veren devlet kurumlarında işaret dili bilen personel çalıştırmanın artık zorunlu hale gelmeye başladığını belirtti.

GELECEK YIL DA DEVAM EDECEK

Başta eğitimlere 20 öğrencilik bir kontenjan ile başlanmasına karar vermesine rağmen, öğrencilerin yoğun ilgisi nedeniyle kontenjan sayısı arttırılarak başvuran öğrenciler üç grup halinde eğitime başlatıldı. Üniversite, gelecek akademik yılda işitme engelli öğrencilerin üniversiteden daha etkin yararlanabilmesi ve hizmete erişimlerini kolaylaştırmak için, öğrenci işleri personeli başta olmak üzere öğrencilere yoğun hizmet veren birimlerden ikişer personeline de işaret dili eğitimi vermeye başlayacak.

Diğer yandan Kadınlar Ünilig mücadelesinin ikinci gününde oynanan ikinci maçta İstanbul Üniversitesi, TOBB Üniversitesi’ni 48-68 yendi.

Ankara’da dün başlayan Kadınlar Ünilig müsabakalarının ikinci gününde TOBB Üniversitesi ile İstanbul Üniversitesi ikinci maçta karşılaştı. İstanbul temsilcisi maçtan 48-68 galip ayrıldı.

İlk periyodunu 9-17, ilk yarıyı ise 21-32 önde tamamlayan İstanbul Üniversitesi, son periyoduna 38-55 önde girdiği maçtan Gözde, Ceyda ve Saliha’nın etkili oyunları ile 48-68 galip ayrıldı. Gözde Yörük 21 sayı ile takımının en skorer ismi oldu. TOBB Üniversitesi’nde ise 19 sayı, 19 ribaund ile Selay Yetkin double-double yaptı.

Maçtan sonra bir değerlendirme yapan İstanbul Üniversitesi Antrenörü Doğan Korkmaz, “Turnuvada gün gün ilerliyoruz. İkinci galibiyetimizi TOBB Üniversitesi’ne karşı alırken oyuncuları Selay Yetkin’i çok beğendim. Kendisinin basketbola devam etmesini diliyorum.” dedi.

TOBB Üniversitesi Antrenörü Mehmet Albayrak ise “Rakibinin gücünü biliyorduk. Biz keyif alacağımız bir Basketbol oynamaya çalıştık. İyi de mücadele ettik. İstanbul Üniversitesi’ne başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*