Anadolu'dan açıklama yapıldı

Anadolu'dan açıklama yapıldı.22874
29.08.2016 / 02:06:18

Açıköğretim Fakültesi sınav yerleri için internetten online sorgulama yapılabiliyor. Siz de online olarak sınav yeri öğrenebilirsiniz.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


AÖF sınav yeri anadolu.edu.tr adresini açın ve öğrenci girişi yaparak sınav yerini öğrenin. Öte yandan 2013 yılının ilk 6 ayında Anadolu Üniversitesi,  17 farklı ülkeden 35 devlet adamı ve beraberindeki heyetin yanı sıra 29 yabancı basın mensubuna kapılarını açarak birbirinden değerli isimleri üniversitemizde ağırlamanın, bilgi ve deneyimlerini paylaşmanın haklı gururunu yaşıyor.

Anadolu Üniversitesi Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Romanya, Çin, Avustralya, Kosova, Azerbaycan, Tataristan, Türkmenistan, Kazakistan, Tacikistan, Kırgızistan, Özbekistan, İtalya, Bosna Hersek, Sırbistan, Tunus ve Yemen gibi dünya ülkelerinin önemli liderlerini ve devlet adamlarını ağırlayarak yeni iş birliklerine imza attı. Anadolu Üniversitesi Bakü’den Brüksel’e 30 ülkede açık ve uzaktan eğitim faaliyetleri ile uluslararası iş birliklerini geliştirerek sürdürmeye devam ediyor. 

İlk ziyaret Türkmenistan’dan
Türkmenistan Uluslararası Gazetecilik ve Diplomasi Okulu Öğretim Üyesi Prof. Jumaberdi Artykov ve beraberindeki öğrenci grubu Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi'ni (İBF) ziyaret etti. İBF Dekanlık Toplantı Salonu'nda 28 Ocak Pazartesi günü yapılan görüşmede Türkmenistan'dan gelen misafir gruba Anadolu Üniversitesi ve İletişim Bilimleri Fakültesi tanıtıldı. Üniversitemize konuk olan 5 öğrenci ve 1 öğretim elemanının yer aldığı gruba 27 Ocak-2 Şubat günleri arasında İBF’de eğitimler verildi.

Romanya Anadolu’yla ilişkilerini geliştirmek istiyor
Romanya Müslüman Tatar Türkleri Demokrat Birliği Başkanı ve Romanya eski Milletvekili Celil Eserghep başkanlığında, aralarında Romanya Milletvekili Ahmet Varol, Romanya Azınlıklar Bakan Yardımcısı Ahmet Alaattin ile Eskişehir Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Spor Kulübü Derneği Başkanı Mesut Ör’ün bulunduğu heyet 11 Şubat Pazartesi günü Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın’ı makamında ziyaret etti.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere ziyarette bulunan Romanya heyeti Anadolu Üniversitesi ile Romanya Köstence şehrinde bulunan Ovidus Üniversitesi arasında eğitim konusunda yapılacak iş birliği, ortak çalışma, Erasmus öğrenci değişim programı ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi yayınlarının Romanya’da da izletilmesi konusunda fikir alış-verişinde bulunuldu. İki kardeş ülke arasında bundan sonra eğitimde iş birliği çalışmalarına devam edilmesi yönünde temenni kararı alındı.

Çin Büyükelçiliği’nden anlamlı ziyaret
Çin Büyükelçiliği yetkilileri 27 Şubat Çarşamba günü Anadolu Üniversitesi’ni ziyaret etti. Rektörlük Ofisi'nde gerçekleşen ziyarette Ateşe Yang Yun, Çin Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Wang Xiaoning ve Çin Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Yu Jian yer aldı. Ziyaret sırasında Anadolu Üniversitesi ile Nanjing Havacılık ve Uzay Üniversitesi arasındaki iş birliğinin tüm dünyaya örnek olduğunu ve bu iş birliğinin arttırılması gerektiğine değinildi. Anadolu Üniversitesinin uluslarasılaşma sürecinin ve Konfiçyus Enstitüsü’ne yapılan başvurunun konuşulduğu ziyarette konuklar, Üniversitemizin bu enstitüye üyeliği hak ettiğini ve gereken desteği vereceklerini ifade etti.

ABD Büyükelçisi öğrencilerle bir araya geldi
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ankara Büyükelçisi Francis J. Ricciardone, Eskişehir Sanayici ve İş Adamları Derneği (ESİAD) tarafından düzenlenen "Türkiye-ABD İş Birliği Günleri Eskişehir Buluşması" kapsamında 8 Mart Cuma günü Eskişehir’e geldi.

Türkiye ile ABD arasındaki ticari iş birliklerinin değerlendirildiği toplantının ardından Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın ve Yayın Bölümü öğrencileriyle bir araya gelen Büyükelçi öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Tataristan Cumhuriyeti Anadolu ile iş birliği yapmak istiyor
Tataristan Cumhuriyeti Kültür Bakanı Ayrat Sibagatullin başkanlığında aralarında Tataristan Cumhuriyeti Türkiye Baştemsilcisi Aydar Gasigullin’in de bulunduğu heyet  "Anadolu Üniversitesi Kampüs Gezisi Programı" kapsamında 23 Mart Cumartesi günü üniversitemize ziyarette bulundu. Çeşitli temaslarda bulunmak üzere üniversitemizi ziyaret eden Tataristan heyetiyle, Anadolu Üniversitesi ile Tataristan’da bulunan eğitim kurumları arasında yapılabilecek iş birliği konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Heyet, açıköğretim ve uzaktan eğitim, erasmus öğrenci ve öğretim üyesi değişim programı, kampus yaşamı, öğrenci istihdam rakamları, mezun öğrenci sayısı ve çalışma koşulları ile sanatsal faaliyetleri konusunda detaylı bilgi aldı.

Dünya basını Anadolu’daydı
Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Açılışı Töreni kapsamında basın gezisine katılan 29 yabancı basın mensubu, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi (İBF) Basın ve Yayın Bölümü öğrencileriyle bir araya geldi. Ziyarette, 29 yabancı basın mensubunun yanı sıra Kosova Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı EditaTahiri, Kosova Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Avni Spahiu, Kosova Cumhuriyeti Kültür, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hajdin Abazi, Kosova Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi Üyesi Altay Suroy ve Kosova Cumhuriyeti Prizren Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Lopar yer aldı.

Avustralya Büyükelçisi üniversitemize ziyarette bulundu
27 Mart Çarşamba günü İletişim Bilimleri Fakültesi (İBF) öğrencileriyle bir araya gelen Büyükelçi Ian Biggs, İBF'deki programı öncesinde ise Rektör Prof. Dr. Davut Aydın'ı makamında ziyaret etti. Büyükelçi lan Biggs Rektör Aydın ile yaptığı kısa görüşmede karşılıklı fikir alışverişinde bulundular. Görüşme sonrasında ise Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ender Suvacı, Büyükelçiye kendisi için hazırladıkları hediyeyi takdim etti. Öğrenciler bir araya geldikleri Büyükelçi Biggs ile Türkiye-Avustralya arasındaki eğitim iş birliklerinin, ticari ve ekonomik ilişkilerin, iki ülkeyi de ilgilendiren dünya gündemine damga vurmuş konuların tartışıldığı bir söyleşi gerçekleştirdi.

Radyo A'dan Tunus radyosuna eğitim
Tunus radyosu Radyo HORRIA FM’in 10 kişilik ekibi 8 Nisan Pazartesi günü başlayan ve 1 hafta süren eğitim boyunca ekip yayın plânlaması, röportaj teknikleri, program içeriği hazırlama, müzik listeleri hazırlama gibi farklı konularda eğitim aldı.

İki kardeş ülkeden eğitimde iş birliği
Anadolu Üniversitesi ile Azerbaycan Tıp Üniversitesi arasında var olan kültürel, bilimsel ve eğitim iş birliğinin ilerletilmesi amacıyla "Uluslararası Eğitim İş Birliği" protokolü imzalandı. Anadolu Üniversitesi Rektörlük Ofisi’nde 7 Mayıs Salı günü gerçekleşen protokolle birlikte iki kurum arasında eğitim ve bilimsel iş birliği alanında önemli bir adım atıldı. Protokole, Azerbaycan Milletvekili ve Tıp Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Amiraslanov Ahliman Tapdig oglu ve Azerbaycan Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova katıldı. Azerbaycan Tıp Üniversitesi ile imzalanan "Uluslararası Eğitim İş Birliği" protokolü aynı zamanda Azerbaycan Bakü Slavyan Üniversitesi, Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi, Azerbaycan Teknik Üniversitesi, Azerbaycan Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanlığı yanında Devlet İdaresi Akademisi olmak üzere toplamda 5 yükseköğrenim kurumu arasında da imzalanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*