Giriş belgeleri ortaya çıktı

Giriş belgeleri ortaya çıktı.22874
29.08.2016 / 02:05:12

2013 yılı AÖF sınav yeri belli oldu. AÖF giriş yerleri belgesi almak için Haber Aktüel'i takip edin.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


AÖF sonuçlarına http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinde yayımlanmakta ve öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle sonuçlara ulaşabilmektedir. AÖF sınav sonuçları öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmayacaktır.
AÖF güze dönemi vize sınavlarının sonuçlarının geç açıklanması AÖF öğrencilerini tedirgin etmiş ve bu duruma tepki göstermişlerdi. 
 
4-5 Mayıs tarihlerinde yapılan AÖF vize sınavlarının sonuçları ise çok geçmeden, 16 Mayıs Perşembe günü açıklandı. Çünkü AÖF öğrencileri Haziran ayının ilk haftasında AÖF final sınavlarında ter dökecekler. 
 
AÖF öğrencilerinin büyük tepkisini çeken bütünleme sınavlarının kaldırılma kararından geri adım atılmadığı için AÖF öğrencilerinin bütünleme sınavı hakkı bulunmuyor.
 
-AÖF Not Ortalaması Sayfası-
 
Dönem notu ve genel not ortalaması AÖF tarafından yayınlandı. AÖF dönem notu ve genel not ortalamaları da yayınlandı.  
 
Öğrenciler bu sonuçlara bakarak, CD, DC, DD notu aldıkları derslerinden geçip geçmediklerini öğrenebilecekler. 
 
Mezun olabilmek için öğrencinin Genel Not Ortalamasının en az 2,00 olması gerekiyor...
 
DERS GEÇME İLE İLGİLİ BİLGİLER
 
KULLANILAN KISALTMA VE TERİMLER
 
1.AA ile CC arası "Geçer" notudur.
 
2.CD ile DD arası "Koşullu Geçer" notudur;
   Genel Not Ortalaması 2,00 ve üzerinde ise bu derslerden geçer, altında ise akademik yetersizlik uyarısına göre işlem yapılır.
 
3.FF, YZ, DZ "Kalır" notudur. Bu dersler tekrar alınmak zorundadır.
 
4.Mezun olabilmek için öğrencinin Genel Not Ortalamasının en az 2,00 olması ve DZ,YZ ve FF notu olmaması gerekir.
 
5.Durum sütunundaki ifadeler Genel Not Ortalaması baz alınarak gösterilmiştir.
 
Öte yandan Ege Üniversitesi Öğrencileri, 19 Mayıs Gençlik haftası kapsamında, '7'den 70'e Gençlik Şenliği' düzenledi. Üniversite öğrencileri, etkinlik kapsamında, huzur evi sakinleriyle çocukları bir araya getirerek, yaşlılara unutulmadıklarını göstermeyi amaçladı.

Ege Üniversitesi İzmir Atatürk Sağlık Yüksek Okulu 2. sınıf öğrencileri, Yeşilyurt Huzur Evi'nde kalan 30 yaşlıyla, 100 küçük öğrenciyi bir araya getirdi. Projeyi yürüten Ebelik Bölümü öğrencileri, huzur evinde kalan yaşlılarla çocuklara kukla gösterisi düzenledi. Yaşlılar, gençler ve çocuklar daha sonra yan yana oturarak el işi yaptı.

Ebelik öğrencileri tarafından hazırlanan zeybek oyunun izleyen yaşlılar ve çocuklar halk oyunlarının ardından müzik dinletisinde hep birlikte ritim tutarak eğlendi. Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi Sorumlu Asistanı Yeliz Çakır Koçak, "Bu proje her yaştan bireyi kapsıyor. Projede, ilkokuldan öğrenciler, okulumuz üniversite öğrencileri ve huzur evi sakinlerini bir araya getirdik. Projeyle, hem çocuğun hem gençlerin hem de yaşlıların ihmal edilmemesi gerektiğini, gençlerin de bir gün yaşlı olacağını akılarına getirmelerini, yaşlıların da bir parça olsun içlerinde olan gençliği yaşamaları ve anımsamalarını istedik. Bunun yanı sıra huzur evi sakinlerine unutulmadıklarını gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz. Biz onların farkında olduk, bunu hissettirdik. Çocuklar etkinlik sonrası dedeleri ve nineleri gibi gördükleri yaşlıların ellerini öptü." dedi.

Proje sorumlusu ebelik 2. sınıf öğrencisi Hilal Özdemir ise projeyle, gençlerin ve çocukların yaşlılara destek olmasını istediklerini belirterek, "Yaşlılarında bize yaşadıkları hayat tecrübelerini aktarmalarını istedik. Kültür olarak anne, babayı, dedeyi ve nineyi hatırlamayı bir yerde değerlerimize sahip çıkarak onların yerlerinin huzur evi olmadığını bugünün gençlerine yarının yaşlılarına göstermek istedik." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*