2013 Dgs ek yerleştirme son durum - 2013 Dgs ek tercih kılavuzu yok!

2013 Dgs ek yerleştirme son durum - 2013 Dgs ek tercih kılavuzu yok!.11004
07.10.2013 / 09:21:12

DGS ek yerleştirmeleri için günlerdir beklenen kılavuzun henüz açıklanmamış olması, öğrenciler tarafından tepkiyle karşılanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


2013 DGS ek yerleştirme sonuçları günlerdir açıklanmıyor. Yerleştirme sonuçlarının açıklanmaması, öğrenciler tarafından tepki çekiyor. ÖSYM'nin açıklaması gereken ek tercihlerin açıklanıp açıklanmayacağı bile bilinmiyor. Bekleyişin ne kadar süreceği de tahmin edilemiyor.

Haber Aktüel'in takibi devam ediyor. DGS ile ilgili ayrıntıları haber Aktüel'den alabilirsiniz.

Bu arada Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, bir gazetenin internet sitesinde bugün "Yurtta taciz isyanı" başlığı ile yer alan haberin kurumla ilişkilendirilerek verilmesine tepki gösterdi.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Dicle Üniversitesi kampüs alanında yaşandığı iddia edilen taciz olayında "Yurtta taciz isyanı" başlığı ve kuruma bağlı ‘’Ziya Gökalp Yurt Müdürlüğü’’ ön bahçesi görüntüsü; haberin arka fonunda kullanılarak verildiğine işaret edilerek, “Bahse konu olan iddialar çok çirkin ve gerek öğrenciler açısından gerek insani değerler açısından da kaygı verici ve üzücüdür. Fakat aynı derecede üzücü olan; YURTKUR ile yakından uzaktan alakası olmayan bir konuya, kurumumuzun isminin kasten karıştırılması ve kamuoyunda böyle bir algının oluşması için gösterilen çabadır. Habere konu olan olayın; kampüs alanı içerisinde ve öğrencilerin eğitim gördükleri fakülte binaları civarında yaşandığı bilgileri, üniversite yönetimince de ifade edilmesine rağmen taciz ve tecavüz gibi iğrenç iddialarla yurtlarımızın ilişkilendirilmeye çalışılması ancak art niyetli bir çabanın ürünü olabilir. Hal böyleyken olayın yurtta meydana gelmiş gibi gösterilmesini; hem yurt çalışanlarımızı hem de yurtta kalan öğrencilerimizi töhmet altına sokacak başlık ve üslupla verilmesini esefle kınıyoruz. Kurumumuz; yapılan bunca haksız karalama çalışmasına rağmen üniversite öğrencilerimiz ve aileleri açısından her geçen gün daha fazla tercih edilmekte ve yapılan anketlerde gençler açısından en güvenilir devlet kurumu olarak görülmektedir." denildi. Söz konusu haberin içerik ve sunumu itibarıyla kurumla hiç bir ilgisi olmadığı tekrarlanan açıklama "Her türlü hukuki takibatın tarafımızdan yapılacağının kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz." ifadesiyle sona erdi.

Bu arada Rize Çayeli ilçesinde üniversite öğrencilerine yönelik 135 kişilik yurt, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'nın katılımıyla açıldı.

İşadamı İlhami Yazıcı'nın yurdun yapımında belli bir kısmına sponsor olduğu yurdun açılışına Yazıcı ailesi de katıldı. Mustafa Yazıcı – İlhami Yazıcı Kız Öğrenci Yurdu ismi verilen yurdun açılışına Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize Valisi Nurullah Çakır, Çayeli Kaymakamı Tugay Ünsal, Çayeli Belediye Başkanı Rıza Çakır, daire amirleri, sivil toplum örgütü üyeleri, öğrenciler, veliler, Çayeli halkı katıldı. Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı yaptığı konuşmada, bu yurdun ilçeye hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunurken, yurdun yapımında destek verenlere teşekkür etti. Yurdun belli bir kısmında yapımında maddi destek veren işadamı İlhami Yazıcı ise günümüzde yurtların önemli olduğunu, yeni yetişen nesil için güzel bir ortam olduğunu söyledi. Bu yurdun açılışında bulunan Başta Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, milletvekilleri, daire amirleri, sivil toplum örgütleri temsilcileri, Çayeli halkına teşekkür eden İlhami Yazıcı yurdun vatana millete hayırlara vesile olmasını istedi. İşadamı İlhami Yazıcı bu tarz yurtların artması temennisinde bulunarak sözlerini tamamladı.

Günün anısına katkılarından dolayı Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Çayeli Belediye Başkanı Rıza Çakır ve yapımı biten yurda sponsorluk eden İlhami Yazıcı ailesine birer plaket verildi. İşadamı İlhami Yazıcı ailesi öğrencilerle yemek yedi. Üniversite kız öğrenci yurduna sponsor olan İlhami Yazıcı ve rahmetli babasının ismi olan Mustafa Yazıcı adı verildi. Bakan Yazıcı ve beraberindeki heyet yurdu gezerek bilgi aldı. 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*