2013 LYS 4 soru dağılımı - 2013 LYS 4 konuları - LYS soruları çözümleri

2013 LYS 4 soru dağılımı - 2013 LYS 4 konuları - LYS soruları çözümleri.21799
15.06.2013 / 14:26:06

2013 LYS 4 soru dağılımı ve konuları Haber Aktüel'de... İşte LYS 4 hakkındaki bütün ayrıntılar...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


LYS 4'te Sosyal Bilimler testi 44 tarih sorusu, 30 Felsefe Grubu sorusu ve 16 Coğrafya sorusu olmak üzere toplam 90 sorudan oluşuyor.Tarih testinde özellikle Soğuk Savaş Dönemi, 20. Yüzyıl Başlarında Dünya, Türk Dünyası konularına önem vermek adaylar için faydalı olacaktır. 2013 Lys-4 (Sosyal Bilimler Sınavı) Konuları‘nda aynı şekilde Coğrafya testinde güncel-beşeri coğrafi olaylar hakkında bilgi sahibi olmak adayları diğer adaylar karşısında bir adım öne geçirecektir. Sosyoloji soruları da yine günlük yaşamdan ve güncel konulardan yararlanarak oluşturulan sorular.

LYS-4, Türkiye'de 81 il merkeziyle Lefkoşa'da gerçekleştirildi. Sınava 349 bin 721 aday katıldı.Tek oturumda uygulanan sınav, 135 dakika sürdü.

Adaylara 90 sorunun yöneltildiği sınavda, tarih, coğrafya-2 ve felsefe testleri yer aldı. Tarih testinde 44 soru için 65 dakika, coğrafya-2 testinde 14 soru için 20 dakika, felsefe testinde ise 40 soru için 50 dakika süre verildi.

Sınav sırasında ÖSYM'yi temsil eden özel görevliler, sınav salonlarını dolaşarak, gereken bütün önlemleri aldı.

LYS yarın da devam edecek. Yarın saat 10.00'da LYS-1 Matematik Sınavı, saat 14.30'da ise LYS-5 Yabancı Dil Sınavı yapılacak.

Burçlara Göre LYS Önerileri!
Sayfa 1 / 12
Üniversite adaylarının  LYS heyecanını yenmesine yardımcı olacak astrolojik açılımlar..

Koç

Sevgili Koçlar, sizler Zodyak kuşağının doğuştan enerjik, aktif ve yenilikçi insanısınız. Size bu özellik evren tarafından özel olarak sunulmuştur. Sınav öncesi size önerim:

Yeni başlangıçlarda bulunmak için istekli olunuz. Eğer istiyorum derseniz elde edemeyeceğiniz hiçbir şey yoktur.Küçük hedefler yerine büyük düşünmeye çalışın. İçinizdeki dürtüleri, kazanmak adına odaklayın. Çünkü sizler kuvvetli bir yaşam enerjisinin en önemli temsilcilerisiniz.

Zirveye tırmanmak için, birilerinin desteklemesine ihtiyacınız yok. Aksine kendi kendinizi canlandırabilecek kadar güçlüsünüz.Sizler Mars gezegeninin kuvvetli savaşçılarısınız. Mars istekleri elde etme gücü demektir. Yani neyi arzuluyorsanız onu elde edebilirsiniz. Sadece kendinize inanmanız ve güvenmeniz yeterlidir. Bu güç sizi yükseğe hatta daha da yükseğe götürecek ve başarılarınızla tanınmanızı sağlayacaktır.

Siz bulunduğunuz her yerde iz bırakabilen, dikkatleri üzerine toplayan, çevresindekilere liderlik yapabilen bir burcun mensubusunuz. Sadece yapmanız gereken bu gücü kullanmak istediğiniz alanı seçmekten geçiyor. Korkusuzca ilerleyiniz, öncü gücünüze güveniniz, cesaretli olunuz, tutkularınızı, yaratıcı yönlerinizi açığa çıkarmak için güçlü bir adım atınız.

Sevgili Koç, unutmayınız ki, siz bir ateş burcusunuz, güç kaynağınız öncülüğünüzle her hedefinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Boğa

Sevgili Boğalar, sizler oldukça pratik hareket edebilen, sabırlı kişilersiniz. Bir amaç üzerine kitlendiğiniz zaman hiçbir kişi veya durum sizi yolunuzdan döndüremez. Kararlılık gücü evrenin size sunduğu özel bir armağandır. Sınav öncesi sizlere önerim:

Yeni teknolojilerden yararlanmak, sosyal hayatınıza önem vermek ve istikrarlı bir şekilde ilerlemektir. Sizin bilgi ve deneyimleriniz,  üretkenliğiniz ve güvenilirliğiniz bir çok insan için ışık gibidir. Sizin ilerlediğiniz yolda sağlamlık ve doğruluk olacaktır. Lütfen çekingenlik göstermeyiniz. İlerlemeye devam ediniz. Başarı bir gölge gibi sizi takip edecektir.

Kendisine sizin kadar hakim bir burç mensubu az bulunur. Sözleriniz öylesine doğruluk payı içerir ki, olduğunuz gibi görünmeniz ve göründüğünüz gibi olmanız son derece kolaydır. İşte bu durum sizi diğerlerinden ayıran bir başka kuvvettir.

Ürettiklerinizle tanındığınız için, toplum içinde itibarınız daima yüksektir. El attığınız her iş sağlamlaşır, işler hale gelir. İşte bu nedenle size her zaman her yerde ihtiyaç vardır. Düşünceleriniz üretime dönüşür, gelişir ve size kazanç olarak döner. Gerçekleşebileceği hedeflerin hayalini kurmakta usta olan sizler, bunları  hayata geçirmemekte de aynı şekilde ustasınızdır.

Hani alanda kendinizi gösterirseniz gösterin. Şunu unutmayınız ki, siz ekmeğinizi her şekilde taştan çıkarabilecek güçlü insanlarsınız. Tasarlayan ve üreten, ürettiğini kazanca dönüştüren ve kazancını  ustalıkla yöneten sizler için maddi ve manevi değerler daima ön plandadır. İçgüdüleriniz size rehberlik edecek kadar muhteşemdir. Şimdi bütün bu güçleri geleceğiniz adına yönlendirerek kendinize sağlam temelli bir hayat kurabilme zamanıdır. Gelişmiş duyularınız nerede durmanız gerektiğini size fısıldayacaktır.

Sevgili Boğalar, siz bir Toprak burcusunuz. Güç kaynağınız olan istikrarınız ve sabrınız sayesinde başarıya ulaşabilirsiniz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*