2013 öğretmen atamaları 2013 tercih kılavuzu - 2013 atama kılavuzu - Kpss tercih işlemleri

2013 öğretmen atamaları 2013 tercih kılavuzu - 2013 atama kılavuzu - Kpss tercih işlemleri.27186
03.09.2013 / 08:26:58

2013 öğretmenlik atamaları bütün hızıyla devam ederken öğretmen adaylarının heyecanları da doruk seviyelere ulaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Öğretmen alımı için başvurular yapılıyor. Dün başlayan başvuruların 6 Eylül'e kadar devam edeceği biliniyor.i

AYRINTILAR İÇİN BURAYA TIKLAYIN

- Öğrenci servisleri yeni eğitim yılı için hazırlıklarını tamamladı -

Okulların açılmasına kısa bir süre kala, Yozgat’ta öğrenci servisleri de hazırlıklarını tamamladı.

Öğrencileri okullarına güvenli bir şekilde ulaşabilmelerini sağlamak için okul öğrenci servisleri de araçlarının son bakımlarını yaptırarak servise hazır hale getirdi. İlde hizmet veren Adnantur Özel Öğrenci Servis İşletmecisi Adnan Ertuğrul, yeni eğitim öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kaldığını belirtti. Ertuğrul, yeni eğitim yılının öğrenci, öğretmen, veli ve servis şoförlerine hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Yozgat’ta 8 yıldır öğrencilere servis hizmeti verdiklerini söyleyen Ertuğrul, "Her eğitim yılı öğrenci öğretmen ve velileri heyecanlandırdığı gibi biz servis şoförlerini de heyecanlandırmaktadır. Öğrenci servis sürücüleri olarak birinci önceliğimiz ve amacımız, tüm öğrencileri sağ salim, en rahat ve güvenli bir şekilde evlerinden alıp okula, okuldan alıp evlerine bırakmaktır." dedi.        

Eğitimin serviste başladığını vurgulayan Ertuğrul, "Okul yolunda geçirilen vakit, ailelere kısa gibi gelse de çocuk, sabahları gözlerini açar açmaz servise biniyor, günün sonunu da yine serviste tamamlıyor. Servisler çocukları sosyal yönden de gelişmesine büyük katkı sağlıyor. Servise ilk defa binen bir çocuk ilk etapta etrafına tedirgin bir şekilde bakınırken, kısa bir süre içerisinde bu tedirginliği atıyor ve yeni arkadaşlar ediniyor. Evde ve sınıfta çok sessiz ve sıkılan çocuk servise bindiğinde kendisine güveni geliyor ve üzerindeki güvensizliği atarak, sınıftaki başarısını da artırıyor. Ayrıca öğrenci, eve gidip gelişlerinde yorulmadığı için derslerine daha fazla yoğunlaşıyor." diye konuştu.       

Yozgat’ta servis ücretlerinin diğer şehirlere göre çok ucuz olduğunu ifade eden Ertuğrul, "Büyük şehirlerden sıfır ile 3 kilometre arasında 130-140 TL arasında ücret alınırken Yozgat’ta geçen yıl mesafe fark etmeksizin 70 TL’ye taşındı. Mazot, benzin ve sigortaya gelen zamlar servis işini olumsuz etkiliyor. Mazot eğitim yılı sonunda 3,9 lira iken bugün 4,6 liraya yükseldi. Sigorta, kasko ve koltuk sigortasına yüzde 200’lere varan zam geldi. Bu sebeple Yozgat’ta bu eğitim öğretim yılında geçen yılın fiyatına 10 lira bir zam yaparak 80 TL yapmayı düşünüyoruz."şeklinde konuştu.       

Yozgat Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İlhami Bakıcı da ilde faaliyetini sürdüren okul servisçilerini uyararak, yeni eğitim öğretim dönemi için araçlarının bütün bakımlarını yaptırmalarını istedi. 

- Toros Eğitim Kurumları öğretmenlerine motivasyon semineri verildi -

Düşünce koçu ve eğitim uzmanı Münir Arıkan, Toros Eğitim Kurumları öğretmenlerine 'Öğretmenin geleceği ve geleceğin öğretmeni' konulu seminer verdi.

Dört oturumun yapıldığı ve altı saat süren seminerde Arıkan, öğretmenlerin ufkunu genişletecek yeni projelerden ve dünyadaki uygulamalardan örnekler verdi. Seminere Toros Eğitim Kurumları'ndan 450’ye yakın öğretmen katıldı. Özellikle gelecekte, öğretmenin ihtiyaç duyulmayacağı bir eğitim sistemine doğru gidildiğini belirten Arıkan, öğretmenlerin teknolojiyi çok iyi kullanması gerektiğini vurguladı. Arıkan, öğretmenlere “Çocuklarınızı yaşadığı çağa göre değil, gelecekte yaşayacakları çağa göre yetiştirmemiz gerekiyor.” şeklinde tavsiyede bulundu.Seminer sonunda genel müdür T. Yücel Bozkurt, Münir Arıkan’a ve seminere katılan öğretmenlere teşekkür etti. Bozkurt, bir aylık zümre ve eğitim seminerleriyle öğretmenleri yeni eğitim öğretim yılına daha donanımlı ve motivasyonu artmış olarak hazırladıklarını ifade etti. 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*