2013 SBS cevap anahtarı - SBS puan hesaplama 2013 sistem

2013 SBS cevap anahtarı - SBS puan hesaplama 2013 sistem.11004
10.06.2013 / 09:42:21

SBS cevap anahtarı ve SBS puan hesaplama sistemi Haber Aktüel sayfalarından açıklanmaktadır.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


SBS cevap anahtarı için MEB.gov.tr/duyurular/duyuruayrinti.asp?ID=10300">buraya, puan hesaplama motoru için buraya tıklayın. İlköğretim 8. sınıf öğrencileri için düzenlenen Seviye Belirleme Sınavı'nın sonuncusuna 1 milyon 127 bin 211 kişi girdi. 120 dakika süren sınavda öğrencilere 100 soru yöneltildi. Sonuçlar 12 Temmuz'da ilan edilecek. 

Öğrenciler 'sınav'da, aileler 'duâ'da

İlköğretim 8. sınıf öğrencileri için düzenlenen Seviye Belirleme Sınavı'na (SBS) giren adaylar sınav salonlarında ter dökerken, aileleri de dışarıda duâ etti. Türkiye'de 839, yurt dışında 10 olmak üzere 849 sınav merkezinde 1 milyon 127 bin 211 öğrencinin girdiği sınav, saat 10.00'da başladı. Sınava giren öğrenciler ve aileleri, sabahın erken saatlerinde okul bahçesinde toplandı. Sınav öncesi heyecanlı oldukları gözlenen öğrencileri aileleri sakinleştirmeye çalıştı.

GEZEREK STRES ATTIM
Büşra Yaşar, sınava girmeden önce yaptığı açıklamada, sınava iyi hazırlandığını ancak heyecanlı olduğunu söyledi. Daha fazla heyecanlanmamak için sınavdan önceki gün ders çalışmadığını ifade eden Yaşar, gezerek stres atmaya çalıştığını belirtti. Kızından daha heyecanlı olduğunu dile getiren anne Sevim Yaşar da sınavdan önceki gün kızını rahatlatmak için dinlendirdiklerini ve gezdirdiklerini anlattı. Yaşar, tüm adaylara başarılar dileyerek, “Bu sınav onların dönüm noktası. İnşallah hepsi çok çok başarılı olur ve istedikleri yere giderler” dedi. 100 sorunun sorulduğu sınav heyecanı 120 dakika sürdü. Özel eğitime ihtiyacı olan 2 bin 284 öğrenciye, engel durumlarına göre ek süre verildi. Sınav, saat 12.00'de sona erdi. 
Öğrenciler ve veliler, saat 13.00 itibariyle okullardan sınav kitapçıklarını aldı ve ''www.MEB.gov.tr'' adresinden de sorularla cevap anahtarına ulaştı. Yerleştirme sonuçları ise 12 Temmuz'da ilan edilecek.

VELİLER DUÂDA
Öğrenciler sınıflarda, aileler ise okul önlerinde sınav heyecanı yaşadı. Çocuklarıyla birlikte sınavın yapılacağı okulun kapısına kadar gelen veliler çocuklarına başarı diledi. Çocuklarını saat 10.00'da başlayan sınava gönderen ailelerin kimi okul bahçesinde vakit geçirirken, bazıları da yanlarında getirdikleri Kur'ân-ı Kerim'i okumaya başladı. Aileler çay, poğaça gibi ihtiyaçlarını okul bahçesine kurulan seyyar kantinlerden giderdi.
KİMLİĞİNİ DEDESİ ZOR YETİŞTİRDİ
Sınava geç kalan ya da kimliğini unutan öğrenciler de büyük panik yaşadı. Bursa'da kimliğini unuttuğu için panik yaşayan bir öğrencinin imdadına dedesi yetişti. Dedenin, sınavın başlamadan koşarak kimliğini getirdiği öğrenci rahat bir nefes aldı.
 
İlköğretim 8. sınıf öğrencileri için düzenlenen Seviye Belirleme Sınavı (SBS) yapıldı. Sınava giren 1 milyon 127 bin 211 öğrenciye, 100 soru yöneltilecek ve 120 dakika süre tanındı. Seviye Belirleme Sınavı'nın soru ve cevaplarına “http://www.MEB.gov.tr” adresinden ulaşabilirsiniz.

Sınav esnasında kopya çektiği salon görevlilerince tespit edilen öğrencilerin sınavları iptal edilecek. Ayrıca sınavdan sonra cevap kağıtlarının değerlendirmesi yapılırken aynı salonda sınava giren ve aynı tür soru kitapçığını kullanan öğrenciler arasında ikili/toplu kopya taraması yapılacak. Tarama sonucunda kopya tespit edilen öğrencilerin ilgili testleri iptal edilecek. Öğrenciler ve veliler, saat 13.00'ten itibaren okullardan sınav kitapçıklarını alabilecek, ayrıca “www.MEB.gov.tr” adresinden de sorularla cevap anahtarına ulaşılabilecek. Yerleştirme sonuçları 12 Temmuz'da ilan edilecek.


 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*