2013 SBS tercih sonuçları - SBS sonuçları 2013 - SBS 2013

2013 SBS tercih sonuçları - SBS sonuçları  2013 - SBS 2013.16744
30.07.2013 / 09:36:25

2013 yılı SBS tercih sonuçları için ilköğretim öğrencilerinin meraklı bekleyişi sürüyor. SBS tercih sonuçları MEB tarafından açıklanacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


2013 SBS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak. 2013 SBS tercih sonuçları ne zaman açıklanacağı çok merak edilenler arasında yer alıyor. MEB tarafından hazırlanan SBS tercih işlemleri bugün sona erdi ve şimdi ise öğrenciler 2013 SBS Tercih sonuçları ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı.2013 SBS tercih sonuçları ne zaman açıklanacağı çok merak edilenler arasında yer alıyor. 2013 SBS tercih işlemleri bittikten sonra lise tercihlerini yapan öğrenciler 2013 SBS tercih yerleştirme sonuçları açıklanma tarihi belli olmuştur. MEB SBS tercih sonuçları 'nı son kez açıklayacak. SBS Tercih sonuçları beklenen günden daha önceden de açıklanabilir. Çünkü bu sene MEB sonuçları 'nı erken açıklamaya başlamıştır. 2013 SBS tercih işlemleri 29 temmuz 2013 gününe kadar uzamasından sonra acaba 2013 SBS tercih yerleştirme sonuçları 'nın uzayıp uzamadığını merak ediyor. Fakat MEB 'den henüz SBS yerleştirme sonuçları 'nın değiştiğine dair resmi bir açıklama bulunmamaktadır.

-  Bakan Avcı, Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin (EESOB) İftar Yemeğine Katıldı -

Bakan Avcı: "Şimdi özel, resmi bütün okullarımızda yüzde 60'da değil, yüzde 50+1 velilerimiz ne istiyorlarsa onu tercih edebilecekler. Böylece serbest kıyafet uygulaması gerçekten daha da serbestleşmiş oldu"

Bakan Avcı, Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin (EESOB), Tornacılar ve Oto Tamirciler Odası Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, velilerin ve öğretmenlerin, "Serbest kıyafete devam edilsin ama serbest kıyafet seçim seçenekleri, arasında formada olsun. Tıpkı özel okullarda olduğu gibi" talebini okullarda serbest kıyafet yönetmeliğiyle, gerçekleştirdiklerini söyledi.

Özel okullarda yönetmeliğe göre, velilerin yüzde 60'ının talebi doğrultusunda, öğrencilerin forma seçebildiklerini kaydeden Bakan Avcı, şöyle konuştu:

"Şimdi, özel, resmi bütün okullarımızda yüzde 60'da değil, yüzde 50+1 velilerimiz ne istiyorlarsa onu tercih edebilecekler. Böylece serbest kıyafet uygulaması gerçekten daha da serbestleşmiş oldu. Bu seçeneklerin arasında forma da katılmış oldu. Ben kız çocuğu velilerimizin bu konudaki şikayetlerini, beklentilerini bildiğim için bunu özellikle annelerle paylaşmak istedim."

"Mesleki eğitimin önündeki bariyerleri birer birer kaldırdık"

Mesleki eğitimin, geçmişte çok ciddi yaralar aldığını dile getiren Bakan Avcı, "Özellikle geçtiğimiz yıl ortaöğretimde ve yüksek öğretim giriş koşullarında, yaptığımız düzenlemelerle mesleki eğitimin önüne konmuş olan bariyerleri birer birer kaldırdık" dedi.

En son teknoloji konusunda eğitim veren meslek okullarına ve organize sanayi bölgelerinde açılan meslek liselerine ciddi teşvikler getirdiklerine dikkati çeken Bakan Avcı, şöyle devam etti:

"Kuruluşu tamamlanan Mesleki Yeterlilikler Kurumu sayesinde her mesleğin asgari olmazsa, olmazlarını tanımladık. Bunun için alınması gereken asgari eğitim düzeylerini belirledik ve bunları da belli müeyyidelere bağladık. Dolayısıyla inşallah önümüzdeki dönemde, mesleki eğitim konusunda, her gün biraz daha iyiye giden bir tabloyla karşılaşacağımızı, şimdiden söyleyebilirim."

"Esnaf ve sanatkarlarımız, ekonominin barometresi"

Bakan Avcı, esnaf ve sanatkarların, ekonominin barometresi, huzur ve güvenliğin en büyük teminatı ve destekçisi olduğunu belirterek, esnaf ve sanatkarlara, ülkenin huzuruna, istikrarına, kalkınmasına, gelişmesine yaptıkları katkılardan ötürü teşekkür etti.

- Bakan Avcı, Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Açılışına Katıldı -

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'nın teşrifleriyle açılan Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı ve aralarında eğitim kurumlarının da bulunduğu diğer kamu yatırımlarının toplu açılış törenlerine katıldı.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı ve aralarında eğitim kurumlarının da bulunduğu diğer kamu yatırımlarının toplu açılışları düzenlenen törenle yapıldı.

Törene, Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra, Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, BDP il ve ilçe yöneticileri, bazı AK Parti milletvekilleri, Şırnak Valisi Vahdettin Özkan ve Şerafettin Elçi'nin aile fertleri katıldı.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı ve açılışını yaptıkları eserlerin hayırlı olmasını dileyen Başbakan Erdoğan, havalimanı ve diğer yatırımların gerçekleşmesinde emeği geçenleri tebrik etti.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı'nın açılışının ardından, Başbakan Erdoğan ve beraberindekiler Şırnak Valiliğince havalimanında verilen iftara katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*