Ankara Chp oy oranı - Mhp Chp Akp seçim sonucu - Ysk seçim sonuçları 2014

Ankara Chp oy oranı - Mhp Chp Akp seçim sonucu - Ysk seçim sonuçları 2014.19625
01.04.2014 / 18:09:10

Seçim sonuçları anbean Haber Aktüel sayfalarından duyuruluyor. Sonuçlara Haber Aktüel'den öğrenebilirsiniz.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Seçim sonuçları için hazırladığımız özel sayfaya bağlanmak için BURAYA TIKLAYIN ve canlı sonuçlara anında ve kolayca ulaşın! Muhtarlık seçim sonuçları, YSK tarafından ayrıca açıklanacaktır. O sonuçlar online olarak sunulmamaktadır.

Öte yandan aşağıdaki haberi okumadan sayfadan çıkmayın!Herkes Hz. Hamza olacak diye bir şey yok ama yalanın ardında durmasın

Kıraç, yeni albümü Çık Hayatımdan ile karşımızda. Dünyanın gidişatına çok üzülen sanatçı, başta çocuk ölümlerinin kendisini acıya boğduğunu söylüyor. Bu gidişata karşı ses çıkarmayan meslektaşlarını da eleştiriyor.

Yeni albümünüzde özellikle iki müzisyenin ismi öne çıkıyor...  

Bu albümdeki birçok şarkının sözü ve müziği Aysuda Ülkü Zeren’e ait. Geçen yıl söylediğim Beddua şarkısı da ona aitti. Daha önce İstanbul Saklasın Bizi şarkısını yapmıştık birlikte. Aysuda, çok güzel sözler yazıyor. Bu albümde Namık Naghdaliyev ile birlikte yaptıkları şarkılar var. Saklı Gülüş ve Mecnun’dan da Öte öne çıkıyor. Namık, Azeri bir arkadaş ve çok değerli bir müzisyen. Bu albüme çok katkısı oldu.

Albüme adını veren Çık Hayatımdan şarkısı  için ‘İnsanlar beni hiç bu kadar öfkeli görmedi’ diyorsunuz. Bu öfkenin sebebi nedir?

Dünya ve Türkiye gündemini çok yakından takip ediyorum. Aslında bu albümde duygusal şarkılar var. Bir gün stüdyoda otururken bu şarkının sözleri çığlık çığlığa çıkıverdi dudaklarımdan. Dünyada herkesin kendi gündemi olması ve halkımızın hiçbir şeyden haberdar olamaması beni üzüyor. Uzun süredir bunları eleştiriyorum. Geniş halk kitleleri hep birileri tarafından yönetilmek isteniyor. Bilmemiz gereken hiçbir zaman bize söylenmiyor. Bana göre dünyayı şeytanlar yönetiyor. Çocuk ölümleri başta olmak üzere, bu kadar vicdansızlığa dayanamıyorum. Bu şarkı da tüm duygularımın yansımasıdır aslında.

Yine bu şarkı özelinde “Her şeye rağmen hepimizin koro halinde ‘Hayat güzeldir’ diye haykırmasını diliyorum. Ben bu haykırışın en güçlü seslerinden biri olmaya hazırım.” diyorsunuz…

Hepimizin özgürlük, bağımsızlık ve vicdan diye bağırması lazım. Başka türlü olmayacak. Suyun başını kim tutarsa, herkesi istediği gibi yönetiyor. Aslında şarkının sözleri dikkatle dinlendiğinde bir sevgiliye değil, dünyayı yöneten o bütün şeytanlara söylediğim anlaşılır. Kötülüğe ve vicdansızlığa karşı söylenmiş sözler. Bu kötülüklerin tüm insanların hayatından çıkması gerekiyor. Bunun için de en başta vicdan devreye girmeli.

En çok çocuk ölümleri üzüyor beni, dediniz. Bir baba olarak nasıl etkileniyorsunuz bu ölümlerden?

Bu ölümleri gördükten sonra kendi çocuklarımı severken gözlerimden yaşlar akıyor. Çok vahim bir olay. Bunları hissedebilmeniz için illa ki sanatçı ya da baba olmanıza gerek yok. Sadece çocuklar değil, kimse ölmesin. Ama hiçbir şeyden haberi olmayan küçücük çocukların ölmesine kim dayanabilir? Onlar, dünyanın çiçekleri. Bir çocuğun ne suçu olabilir? Ben o politikayı tartışmıyorum. Bunun politikayla bir ilgisi yok. Herkesin haykırması gerekiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*