203 yolcusu bulunan uçak cayır cayır yandı!

203 yolcusu bulunan uçak cayır cayır yandı!.17313
  • Giriş : 11.06.2008 / 00:10:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 11:05:33

203 yolcu taşıyan uçak pistte yanıyor. İşte tüyler ürperten yangından ilk görüntüler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Sudan'da bir yolcu uçağı, başkent Hartum'daki havaalanına indikten sonra alev aldı. İlk belirlemelere göre en az 100 kişi hayatını kaybetti. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor. 

Üst düzey bir polis yetkilisi, Sudan televizyonuna yaptığı açıklamada, Amman'dan gelen uçakta 203 yolcunun bulunduğunu belirtti.  Yetkili, yolcuların bir bölümünün, alev almadan uçağı terk edebildiğini söyledi.  Uçakta ayrıca 14 kişilik mürettabatın bulunduğu da belirtildi.

Bölgede bulunan AP muhabiri, Sudan Havayolları'na ait uçağın inişten hamen sonra alev aldığını ve yangının 1 saat süren bir çalışmanın ardından güçlükle kontrol altına alındığını duyurdu. Muhabir, uçağın ön kısmının tamamen kül olduğunu söyledi. Sudan Emniyet Müdürü Muhammed Necib de elverişsiz hava koşulları nedeniyle uçağın sert iniş yaptığını ve ikiye bölünen uçağın alev aldığını açıkladı.İtfaiye ekipleri yanan uçağa müdahale etmekte çok zorlando. Söndürme çalışmaları kuvvetli rüzgar nedeni ile oldukça güçleşti.

Hartum Havaalanı'nın Sahra Çölü'ne yakın olması ve Hartum'un çöl fırtınalarına çok sık maruz kalması da uçağın kaza yapmasına neden olabileceği bildiriliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious