21 Ekim'deki referandumda parmaklar yine boyanacak

21 Ekim'deki referandumda parmaklar yine boyanacak.7606
  • Giriş : 04.10.2007 / 17:09:00
  • Güncelleme : 04.10.2007 / 16:26:09

Anayasa değişiklik paketi için 21 Ekim'de yapılacak halk oylamasında parmaklar yine boyanacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesini öngören Anayasa değişikli paketi için 21 Ekim'de yapılacak halk oylamasında parmaklar yine boyanacak.
21 Ekim'de yapılacak halk oylamasında mükerrer katılımı önlemek için, oylamaya katılanların işaret parmağını boyama uygulamasında kullanılması için Devlet Malzeme Ofisi'nin (DMO) düzenlediği ihaleye 2 firma katıldı.

22 Temmuz'da yapılan genel seçimlerde kullanılan seçim boyalarının ihalesini kazanan Bmcolor firması, halk oylamasında kullanılacak boyaların ihalesini de kazandı.

Boyaların DMO'ya teslimatını bugün tamamladıklarını belirten Bmcolor firması yetkilisi Aslıhan Erdoğan, "DMO'nun açtığı ihaleyi 780 bin YTL (KDV hariç) teklif vererek kazanıp, halk oylamasında kullanılacak 125 bin şişe boyanın tamamını teslim ettik. Sağlığa zararı olmayan boyalarımızın ambalajı şartnameye göre bu sefer biraz daha büyüdü. 22 Temmuz'da kullanılan boyalarımız 20 santilitre olarak üretilmişti ama DMO son ihalede ambalajın 25 santilitreye çıkmasını isteyince, biz de yeni boyalarımızı 25 santilitrelik, yine ucu damlalıklı olarak ürettik"dedi.

Aslıhan Erdoğan, yeni ürettikleri boyaların, daha önce ürettikleri boyalarla aynı kalitede olduğunu ve en az bir hafta parmaktan çıkmadığını, sadece ambalajının biraz büyüdüğünü ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious