21 kişilik çete çökertildi

  • Giriş : 07.09.2006 / 00:00:00

Manavgat, Side ve Kumköy beldelerinde suç örgütü kurduğu ileri sürülen 21 kişi, Antalya İl Jandarma Komutanlığı ve Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı'nın ortaklaşa yaptığı operasyonla yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kanca isimli operasyonda gözaltına alınan 21 kişinin bar, disko ve eğlence yerlerinde uyuşturucu maddesi sattığı, silah kaçakçılığı, çek senet tahsilâtı, kredi kartı sahteciliği, haraç alma tehdit, darp, araba temin etme suçlarını işledikleri tespit edildi.

Operasyon sonucunda örgüt lideri olduğu ileri sürülen Ç.D.'nin de aralarında bulunduğu 21 kişi ile birlikte toplam 10 adet tabanca, 1 adet av tüfeği ve bu silahlara ait çok sayıda mermi, 2 adet bıçak, 4.5 kilogram esrar maddesi, 590 adet sentetik uyuşturucu, 1 adet Toyota Corolla marka change otomobil, 1 adet sahte otomobil ruhsatı, 2 adet çalıntı plaka, kenevir bitkileri ve çok sayıda senet ele geçirildi.

Ayrıca örgüt üyelerinin ıssız mekânlarda, daha çok ormanlık alanlarda, para, uyuşturucu madde ve silah karşılığı özel yetiştirdikleri köpekleri dövüştürerek bahis oynattıkları tespit edildi. Kanca operasyonunda yakalanarak gözaltına alınan 21 kişi jandarma tarafından sorgusu tamamlandıktan sonra yargılanmak üzere adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious