216 kişilik ilk hacı kafilesi sakarya'dan yola çıktı

216 kişilik ilk hacı kafilesi sakarya'dan yola çıktı.53869
  • Giriş : 11.11.2007 / 11:01:00
  • Güncelleme : 11.11.2007 / 12:45:40

Hacılar ilahiler ve duaların okunduğu törenle kutsal topraklara uğurlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ulu Cami önünde düzenlenen törenle 216 kişilik ilk hacı kafilesi 4 otobüsle yola çıktı. Yakınlarını kutsal topraklara yolcu etmek için gelen yüzlerce kişi okunan dua ve ilahilere eşlik etti. Bazı vatandaşların gözyaşlarını tutamadığı uğurlama merasiminde, zaman zaman duygulu anlar yaşandı. Hacı adaylarını yolcu etme törenine Sakarya Valisi Hüseyin Atak, Sakarya İl Müftüsü Sinan Cihan, AK Parti Sakarya İl Başkanı Yusuf Alemdar katıldı.

Törende konuşan Vali Atak, bu yıl Sakarya'dan bin 536 hacı adayının kutsal topraklara gideceğini söyledi. Böylesine coşku ve anlam dolu, heyecan dolu, anlam dolu günde hacı adaylarının mutluluğuna ortak olmaktan büyük sevinç duyduğunu dile getiren Atak, "Sakarya İl Müftülüğü'nün düzenlediği bu törene katıldığım için çok mutluyum. Biz sizleri Allah'ın izniyle gidip gelmenizi ve en iyi şekilde de kutsal görevinizi yapmanızı temenni ediyorum. Sizleri burdan uğurlamaktan sevinç ve mutluluk duyuyoruz." diye konuştu.

Kutsal topraklara ilk kez eşiyle birlikte gittiğini söyleyen Sevgi Çelik, çok değişik duygular içinde olduğunu ifade etti. Çok huzurlu ve mutlu olduğunu belirten Çelik, "İlk kez gidiyorum. Anlatamayacağım duygular içindeyim. Çok değişik duygular içindeyim. Çok mutluyum. Çok huzurluyum. İnşallah Allah kabul eder ibadetlerimizi. Allah herkese nasip etsin." dedi.

10 yıldır gitmeyi arzuladığı kutsal topraklara gidecek olmanın mutluluğunu yaşadığını anlatan Veysel Akdağ ise şunları söyledi: "İlk kez gidiyoruz. 10 senedir bu hasretle yanıyoruz. Bugüne kısmetmiş. Allah herkese kısmet etsin."

Okunan duaların ardından hacı adayları otobüslerle Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı'na doğru hareket etti.


CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious