22 taraftar Başbakana hakaretten davalık

22 taraftar Başbakana hakaretten davalık.10585
  • Giriş : 02.07.2009 / 16:14:00

1. Sulh Ceza Mahkemesi'nde, "kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret etmek" suçundan 2'şer yıla kadar hapisleri istenen 22 Bursaspor taraftarının yargılanmasına başlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

18 Ocak'ta oynanan Bursaspor-Tokatspor arasındaki Fortis Türkiye Kupası maçında, küfürlü tezahürat yaparak Başbakan Erdoğan'a hakaret ettikleri ileri sürülen taraftarlar, haklarındaki iddiaları yalanladı.

Tutuksuz sanıklardan 19 yaşındaki M.A., "Ben stadyumda maç izliyordum. Tribünlerden yükselen sloganları duydum. Ancak kimseye küfretmedim. Bir insan oy verdiği partiye küfreder mi? Suçsuzum. Ben kimseye hakaret etmedim" dedi.

Tek sevdalarının Bursaspor olduğunu ifade eden R.K. ise, "Biz Bursaspor'un menfaatlerini her şeyin önünde tutuyoruz. Stadın yeriyle ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamalara karşılık tribünde tepkimizi dile getirdik. Asla hakaret etmedim" diye konuştu.

Davaya müşteki olarak katılması beklenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Bursa Valiliği yetkilileri gelmedi. Duruşmaya sadece Büyükşehir Belediye Başkanlığı avukatı katıldı.

Diğer sanıklar da haklarındaki iddiaları yalanlayarak suçsuz olduklarını söyledi. Duruşma, dinlenmeyen diğer sanıkların ifadelerinin alınması için ertelendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*