22 trilyonluk fiyasko

  • Giriş : 06.01.2007 / 00:00:00

İspanya'daki yüksek tirajlı As gazetesi transfere milyon eurolar harcayıp fiyasko yaşayan takımlara yönelik yaptığı araştırmada, Türkiye'den Beşiktaş'ı listesine aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiliz temsilcisi West Ham United fiyasko sıralamasında ilk basamakta yer aldı. Arjantin futbolunun iki süper yıldızı Tevez ve Mascherano'yu toplam 58 milyon euroya kadrosuna katmasına rağmen Premier Lig'de düşme hattında olan West Ham en son Reading deplasmanında aldığı 6-0'lık ağır mağlubiyetle dibe çöktü. Dünyanın en iyi hücum oyuncularından birisi kabul edilen Shevchenko'ya 46 milyon euroya sayıp 4 ay boyunca sadece 4 gol izleyebilen Chelsea ise bir başka hayal kırıklığı yaşayan Ada temsilcisi oldu.

DELGADO BAŞROL OYNUYOR

Newcastle da bekleneni veremeyen Duff ve Martins'in 30 milyon euroluk maliyetleriyle fiyaskolar arasında gösterildi. Ayrıca Fransa'dan Paris Saint Germain ve Monaco, Almanya'dan Hamburg ve Dortmund'un yanı sıra Hollanda'dan Feyenoord transferde fiyasko yaşayan Avrupa kulüpleri olarak değerlendirilirken transfere 12 milyon euro (Yaklaşık 22 trilyon lira) harcamasına rağmen beklentileri karşılayamayan Beşiktaş da bu sıralamaya dahil oldu. Beşiktaş'ta özellikle 5 milyon euroluk maliyetiyle yılın flaş transferi olmasına rağmen 12 karşılaşmada oynayıp 3 gol atabilen Arjantinli Delgado, hayal kırıklığının başrol oyuncusu oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious