22 yaşındaki kızdan 4 aydır haber yok

22 yaşındaki kızdan 4 aydır haber yok.8545
  • Giriş : 08.01.2009 / 11:32:00

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde yaklaşık 4 ay önce aniden ortadan kaybolan 22 yaşındaki Elif Yeşilkaya'dan haber alınamıyor. Ailesi kızlarının kaçırılmış olmasından endişe duyuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Pazarcık ilçesine bağlı Hasankoca köyünde yaşayan 22 yaşındaki Elif Yeşilkaya akşam eve gelmeyince ailesi ilk önce cep telefonu ile kendisine ulaşmaya çalıştı. Telefonla kızlarına ulaşamayan aile durumu önce jandarmaya sonra polise haber verdi.

Elif Yeşilkaya'nın gitmiş olabileceği yerlerde araştırma yapan ailesi yaptıkları araştırmaya rağmen hiç bir sonuç alamadı. 4 ay önce ortadan kaybolan Elif Yeşilkaya Pazarcık'ta bir süre konfeksiyon atölyesinde çalışmıştı. Yeşilkaya'nın ağabeyi Hasan Yeşilkaya kardeşinin kaçırılmış olma ihtimalinden korktuklarını belirterek, “Elif'in hiç bir sorunu yoktu. Bize ilçede çalışmak istediğini söyledi ve ihtiyacımız olmamasına rağmen kabul ettik. Daha sonra kendi isteğiyle işten ayrıldı. Tam 4 aydır kardeşimi arıyorum. Annem bu yüzden hasta oldu. Babam zaten hastaydı şimdi iyice kötü oldu. Emniyet yetkilileri yardımcı oluyorlar ama şu ana kadar Elif'ten hiç bir iz bulamadık” diye konuştu.

Erkek kardeşi Hüseyin'in 1999 yılında Hakkari'nin Şemdilli ilçesinde vatani görevini yaparken şehit olduğunu hatırlatan Hasan Yeşilkaya şöyle devam etti: "Geçmişte yaşadığımız bölgede terör olayları olmuştu. Kardeşim bu olayla ilgili kaçırılmış olabilir diye düşünmeden edemiyoruz. Biz devletimize milletimize bağlı bir aileyiz. İnşallah Elif kaçırılmamıştır"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*