22 yıldır kafasında mermi var

  • Giriş : 20.03.2007 / 00:00:00

Dükkan işletirken haraç isteyenlere direnen ve açılan ateş sonucu yaralanarak felç olan Rüstem Sarıkaya, 22 yıldır kafasındaki tabanca mermisiyle yaşamını sürdürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde yaşayan Rüstem Sarıkaya (58), Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde, 1985 yılında meydana gelen olayda, bakkal dükkanı işletirken, tanımadığı iki kişinin haraç istediğini ve direndiğini, zanlıların ateş açması sonucu kafasına isabet eden mermi nedeniyle uzun süre kaldırıldığı Kayseri'deki hastanede tedavi gördüğünü söyledi.

Doktorların mermiyi çıkartmakta sakınca gördüklerini belirten Sarıkaya, şöyle devam etti:

“22 yıldır kafamda mermiyle yaşıyorum. Sağ kolum ve bacağım mermi nedeniyle kısmi felç oldu. Gözlerimde görme sorunları oluştu. Olayı gerçekleştiren zanlılar da bulunamadı. Belki mermi çıkartılsa yapılacak balistik sonucu zanlılar da yakalanabilirdi. Sağlığımın gittikçe kötüleşmesine mi, yoksa haraççıların yakalanamamasına mı yanayım bilemiyorum.”

Hastayı muayene eden Dörtyol'daki özel tıp merkezi sorumlusu Dr. İbrahim Kaçıranlar, 22 yıl bu şekilde mermi ile yaşamanın ender bir durum olduğunu ifade ederek, “Kurşun kulak arkası bölgesinden kafatasının içine girmiş.

Merminin 22 yıldır aynı yerde durması hastanın lehine. Şu anda merminin yerinden oynatılması durumunda hastanın sağlığı daha çok tehlikeye girer. Yerinden oynatmak riski artırabilir” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious