23 Kilo Esrar'la yakalandı

23 Kilo Esrar'la yakalandı.29578
  • Giriş : 02.02.2009 / 11:50:00

Şanlıurfa polisi düzenlediği operasyonda otomobil ile İstanbul'a esrar taşıyan 45 yaşındaki Ö. Ç.'i, 23 kilo 400 gram esrar ile birlikte yakaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aslen Şanlıurfalı olan ve İstanbul'da yaşayan Ö.Ç. isimli bir kişinin, esrar aradığı ihbarı ile harekete geçen Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube polisleri çalışmalara başladı. Kısa süre içerisinde ihbarda belirtilen kişinin daha önce 5 kez uyuşturucu madde ticareti suçundan sabıkası bulunan Bozova nüfusuna kayıtlı Ö. Ç. olduğunu saptayan polis, kent çıkışlarında kontrol noktaları oluşturdu.

Şanlıurfa-Gaziantep karayolunun Akabe mevkiinde Ö.Ç.'in kullandığı otomobili durdurdu. Otomobilin bagajında yapılan aramada spor çanta içerisinde 23 kilo 400 gram esrar ele geçirilirken, sürücü Ç. gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü'nde yapılan sorgulamasında, 24 yıllık esrar bağımlısı olduğunu söyleyen Ç.'in, "İstanbul'da esrar bulamıyorum. Bir arkadaşımdan otomobilini emanet alıp geldim ve burada kendi arazime ektiğim esrarı topladım. Bunu kurutup içecektim" dediği öğrenildi.

Gözaltındaki sorgulaması tamamlanan Ç., 'Ticaret amaçlı uyuşturucu madde nakletmek' suçundan Adliye'ye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*