23 Nisan kutlamaları Anıtkabir törenleriyle başladı

  • Giriş : 23.04.2006 / 00:00:00

Başkentte, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, TBMM Başkanı Bülent Arınç başkanlığındaki heyetin Anıtkabir'i ziyareti ile başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Anıtkabir'de yapılan törene, TBMM Başkanı Arınç, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, bakanlar, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar ve çok sayıda milletveki katıldı.

TBMM Başkanı Arınç'ın başkanlığındaki heyetin Aslanlı Yol'dan yürüyüşüyle başlayan tören Arınç'ın Atatürk'ün kabrine çelenk bırakmasının ardından saygı duruşuyla devam etti.

Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen TBMM Başkanı Arınç, burada Anıtkabir Özel Defteri'ne imzaladı. Arınç, özel deftere şunları yazdı:

"Büyük Atatürk, önderliğinde Kurtuluş Savaşı'nı destansı bir mücadele sonunda zaferle sonuçlandıran gazi meclisimizin açılışının 86. yıldönümünü büyük bir coşku ve onur ile kutluyoruz. Bu anlamlı gün nedeniyle Başkanlık Divanı üyeleri ve milletvekillerimizle birlikte huzurunuzdayız. Milli irade ve halk egemenliğini temel alarak kurduğun Türkiye Büyük Millet Meclisi, açıldığı yıldan beri ülkenin kaderine el koymuş, milli mücadelemizi yönetmiş, Cumhuriyet'i ilan etmiş ve devrimlerini uygulamaya başlamıştır. Bugün de bize bıraktığın mirası hassasiyetle korumaya devam ettiğimizi bilmenizi isteriz. Milletimiz için büyük bir sevinç ve gurur kaynağı olan, aynı zamanda çocuklarımıza bayram olarak hediye ettiğin bu gurur ve coşku dolu günde sana minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious