23 Nisan'da bayram yapan DTP'li

23 Nisan'da bayram yapan DTP'li.11728
  • Giriş : 23.04.2009 / 15:41:00

23 Nisan kutlamaları tüm yurtta coşku içinde kutlanırken DTP'li belediye başkanları il ve ilçelerindeki resmi kutlamalarda yer almadı. Ama biri hariç...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şırnak'ın Cizre ilçesinde coşku ile kutlanırken, DTP'li Cizre Belediye Başkanı Aydın Budak, diğer DTP'li belediyelerin aksine kutlamalara katıldı.

Cizre Şehir Stadı'nda gerçekleştirilen ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı kutlamalarına Cizre Kaymakamı Cihan Demirhan, Garnizon Komutanı Akın Ilıca, Belediye Başkan Aydın Budak, vatandaşlar ve çok sayıda öğrenci katıldı.

DTP'ye yönelik yapılan operasyon ve tutuklamalara tepki gösteren birçok DTP'li belediye başkanlarının aksine Cizre'nin DTP'li Belediye Başkanı Aydın Budak, şehir stadyumunda düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına katılarak yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyelerini verdi.

DTP'ye yönelik 14 Nisan'da başlayan ve devam eden operasyona tepki gösteren DTP'nin belediye başkanları, DTP Genel Merkezi'nin aldığı karar doğrultusunda 23 Nisan kutlamalarına katılmama kararı almışlardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*