23 Nisan'da hava nasıl olacak

23 Nisan'da hava nasıl olacak.14470
  • Giriş : 22.04.2009 / 15:24:00
  • Güncelleme : 22.04.2009 / 15:15:57

Bugün Türkiye’nin batı ve kuzey kesimlerinde beklenen yağış ve kuvvetli rüzgarla sıcaklık biraz düşürüyor. İstanbul'da bugün yağış bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

23 Nisan perşembe günü ise daha serin ve birçok kentte yağışlı geçecek.

İstanbul'da bugün kuvvetlenen poyraz havayı serinletmeye başladı, yağmur geçişleri de görülecek, yarın sıcaklık 12 dereceye kadar inebilir.

Ankara'da bugün hafif yağmur başlıyor, yarın hava serinliyor ve hafif yağış sürecek.

Bugün İzmir de yağmurlu ama yarın beklenmiyor, Bursa'da yağmur sabahın erken saatlerine kadar sürebilir. Adana bulutlu ama sıcak.

Marmara'da bugün hızı 40 km'ye çıkan poyraz; havayı serinletirken, sağanak yağmura neden oluyor. Yağmur çamur şeklinde yağabilir. 23 Nisan perşembe sabahı bölgede hava serin olacak, yağmur Balıkesir, Sakarya boyunca devam edecek.

İç Anadolu'da sıcaklık bugün de yüksek, ama Eskişehir, Sivas boyunca yağmur bekleniyor. Yarın kuzeydeki kentlerde sıcaklık düşecek ve hafif yağmur sürecek, Konya ve Kayseri'de ise hava açık ve ılık olacak.

Kuzey Ege'de bugün aralılkıl sağanak yağmur görülüyor. Güneyde; Muğla ve Denizli'de ise yağmur kısa süreli yağabilir. Yarın kıyılarda önemli bir yağış beklenmesede, iç kesimlerde devam edecek.

Akdeniz'e bugün lodos; bulut taşıyor. 23 Nisan sabahı güneyde açık geçecek ama öğleden sonra Antalya'da yağmur başlıyor.

Güneydoğu'da rüzgar Suriye üzerinden çöl tozları taşımaya devam ediyor.

Doğu Anadolu'da sıcaklık üç gün yüksek ama bu akşam kuvvetli yağmur görülecek. 23 Nisan perşembe günü yağmur Malatya, Elazığ dışındaki kentlerde devam edecek.

Batı Karadeniz'de poyraz kuvvetleniyor, bugün Bartın açıklarında fırtına var. Bu akşam Bolu ve Düzce'den, Sinop'a kadar kuvvetli yağmur olacak. Yarın sıcaklık 7-8 derece birden düşüyor, yarın sabah yağmur Sinop, Samsun ve Rize'de kuvvetli yağabilir.

İSTANBUL, SAĞANAK YAĞIŞLI BİR GÜN GEÇİRECEK

İstanbul'da bugün sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım'ndan alınan bilgiye göre, kentte bugün hava çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın olacağı tahmin ediliyor.

Yine rüzgarın poyrazdan saatte 70-80 kilometreye varan hızla eseceği, sıcaklığın 4-6 derece azalacağı, en yüksek sıcaklığın ise 17 derece olacağı kaydediliyor.

Yarın da hava çok bulutlu olacak. Sabah saatlerinde hafif yağmurlu ve öğleden sonra parçalı bulutlu seyredecek. Rüzgar poyrazdan kısa süreli fırtına şeklinde kuvvetli olarak esecek. Yarın İstanbul'da en yüksek sıcaklık ise 15 derece olacak.

Yarından sonra rüzgar şiddetini azaltıyor. İstanbul'da Cuma ve Cumartesi günleri yağış beklenmiyor. Cuma günü en yüksek sıcaklık 16, Cumartesi ise 18 derece olarak gerçekleşecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*