23 Nisan'da lise öğrencisi Meclis başkanı

23 Nisan'da lise öğrencisi Meclis başkanı.36434
  • Giriş : 16.04.2008 / 17:37:00

23 Nisan Bayramı'nda TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın koltuğuna temsili olarak oturacak olan Şırnak Anadolu Lisesi öğrencisi 21 yaşındaki Hüseyin Ceylan, kentin sorunlarını dile getirecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan bilgiye göre, 12 yaşındayken okula başlayan ve başarı göstererek sınıf atlayıp 7 yılda ilköğretimi tamamlayan Ceylan, Şırnak Anadolu Lisesi'ni kazandı. Lise ikinci sınıf öğrencisi Ceylan, 23 Nisan günü en yaşlı öğrenci sıfatıyla TBMM Başkanı Toptan'ın koltuğuna oturacak olmanın heyecanını yaşıyor.

Kentin sorunlarını dile getireceğini söyleyen Hüseyin Ceylan, ''Şırnak'ı anlatacağım. Ayrıca Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile de görüşeceğim için çok heyecanlıyım'' dedi.

Şırnak Milli Eğitim Müdürü Ömer Birlik ise daha önce 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliğine katılmak için Ankara'ya öğrenci gönderdiklerini söyledi. Ömer Birlik, ''İlk kez göndereceğimiz bir öğrenci TBMM Başkanlığı yapacak. Hüseyin Ceylan, Şırnak'ı ve Şırnaklı öğrencileri iyi temsil edecek. TBMM Başkanlığı koltuğuna temsili olarak Şırnaklı bir öğrencinin oturacak olmasından onur duyuyoruz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious