23 Nisan'ın en renkli görüntüsü Gül'den

23 Nisan'ın en renkli görüntüsü Gül'den.16406
  • Giriş : 24.04.2009 / 02:20:00
  • Güncelleme : 23.04.2009 / 23:25:48

Renkli görüntülerin ortaya çıktığı törenlerde bir kadın öğretmen, Gül'ün üzerine düşmekten son anda kurtuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çankaya İlköğretim Okulu'ndaki 23 Nisan kutlama programına katıldı.

Çocukların şiir okuduğu, dans ve halk oyunları gösterileri sunduğu törene gelişinde Gül'ü, ellerinde Türk bayrakları sallayan çocuklar alkışlarla karşıladı.

Çankaya İlköğretim Okulu öğrencileri Cumhurbaşkanı'na büyük ilgi gösterdi. Gül, 23 Nisan coşkusunu kutlayan miniklerin kendisine olan ilgisini karşılıksız bırakmadı.

Okulun girişinde yerini alan ve Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı yetkilileri tarafından çalıştırıldığı öğrenilen, okulun bando takımını bir süre izleyen Gül, çocukları tebrik etti. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ''Bunlar bizimkilerden iyi'' diyerek beğenisini dile getirdi.

Kendisine çiçek takdim eden 8 yaşındaki Gökçe Günaydın'ı kucağına alarak seven Gül, tören boyunca yanına gelen çocuklarla da yakından ilgilenerek fotoğraf çektirdi.

Kutlamalara iki görüntü damgasını vurdu. İlki Gül ile bir öğrenci arasındaki el öptürmeme mücadelesiydi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, elini öptürmeme mücadelesini minik öğrenciye karşı kaybetti.

Gül'e ulaşmaya çalışanlar şanslı, ulaşamayanlar ise üzgündü. Cumhurbaşkanı Gül, yanına gelen ancak fark etmediği bir küçük kız öğrenciyi ağlamaya başlaması üzerine kucağına alarak teselli etti.

Hafızalarda kalan ikinci görüntü ise tören sonrası öğretmenlerle çekilen toplu resimdi. Fotoğrafta Gül'ün önünde duran öğretmenlerden biri düşme tehlikesi atlattı. Cumhurbaşkanı, öğretmenin kolundan tutarak düşmemesine yardımcı oldu.

Cumhurbaşkanı Gül ziyaretten çok memnun ayrıldı. Basın mensuplarına açıklama yapan Cumhurbaşkanı Gül, Dışişleri Konutu'nun okula çok yakın olduğunu hatırlatarak, şunları söyledi:

"Her gün bu okulun, bu güzel, neşeli sesleriyle yaşıyorum. Biliyorsunuz buraya çok yakın oturduğumuz için buranın güzel çocuklarının seslerini, kuş sesi gibi her gün onları diliyorum. Dolayısıyla bugün de 23 Nisan onların, hepimizin bayramı olunca onlarla beraber olmak gerçekten hepimize çok neşe, ümit verdi. Büyük bir sevinç duydum.

Herkesin bayramını, sadece Türkiye'nin, Türkiye'deki çocukların değil, biliyorsunuz Atatürk bunu bütün dünya çocuklarına armağan ettiği için bütün dünya çocuklarının ve herkesin bayramını tebrik ediyorum.

Tabii Türkiye'de de Meclis'te bugün merasimler olacak, TBMM'nin özel oturumu olacak. O açıdan iki bayramı, bir taraftan çocukların bir taraftan Meclis'in bayramı... Bu hiçbir ülkede yoktur."

Çankaya Köşkü'nde öğretmen ve öğrencileri kabul edecek olan Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ile Ankara Valisi Kemal Önal ve beraberindeki öğretmen ve öğrenci heyetini kabul edecek.

NTV

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*