239 köy yolu kapandı

239 köy yolu kapandı.14159
  • Giriş : 16.02.2008 / 14:35:00

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 239 köy yolu ulaşıma kapandı. Sibirya'dan gelen soğuk hava akımı Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olmaya devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İl Özel İdareleri Genel Sekreterliklerinden alınan bilgiye göre, Erzurum'da 28, Iğdır'da 34, Bingöl'de 21 ve Muş'ta 7 olmak üzere toplam 90 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu belirtildi.

Yetkililer, söz konusu yolların açılması için ekiplerin aralıksız çalıştığını belirterek, şehir merkezlerindeki kar kalınlıklarının Erzurum'da 23, Erzincan'da 18, Kars'ta 47, Ardahan'da 34 ve Iğdır'da 1 santimetre ölçüldüğünü bildirildi.

Bugün akşam saatlerinde bölge genelinde etkili kar yağışı beklediklerini dile getiren yetkililer, kar yağışının aralıklarla pazartesi gününe kadar sürmesinin tahmin edildiğini kaydettiler.

Bölge genelinde yaşanan sis ve buzlanmaya karşı vatandaşlar uyarıldı.

-SAMSUN VE SİNOP-

Kar yağışı nedeniyle Samsun'da 20, Sinop'ta 85 köyle ulaşım sağlanamıyor.

Kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için ekiplerin çalışmalarına devam ettiği, olumsuz hava koşullarının yol açtığı elektrik ve telefon arızalarının giderilmesi için de çalışmaların sürdürüldüğü öğrenildi.

-BARTIN VE KARABÜK-

Bartın İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünden alınan bilgiye göre Bartın merkezde 12, Ulus ilçesinde 16 olmak üzere toplam 28 köy yolu ulaşıma kapandı.

Karabük'te, ilçelerden Safranbolu'da 3, Eflani'de 13 olmak üzere toplam 16 köye kar nedeniyle ulaşım sağlanamıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious