24 milyonla tarihe geçti

24 milyonla tarihe geçti.13490
  • Giriş : 14.06.2007 / 23:04:00

6 milyon YTL'ye, 4 yıllık sözleşme imzalayan Tuncay, 'en çok kazanan Türk futbolcu' oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Middlesbrough'la yıllığı 2 milyon 200 bin pounda (6 milyon YTL) 4 yıllık sözleşme imzalayan Tuncay, 'en çok kazanan Türk futbolcu' oldu. Milli futbolcuyu, yılda 4 milyon 200 bin YTL ile Newcastle'lı Emre izliyor.

Uzun süredir hangi takıma gideceği konuşulan Tuncay Şanlı, son anda İngiltere'nin Middlesbrough kulübüyle anlaşırken, alacağı transfer ücreti ise Türk Futbol tarihine geçti. Genç yıldız, 24 milyon YTL ile en çok kazanan Türk futbolcu ünvanını ele geçirdi. Yılda yaklaşık 6 milyon YTL alacak olan milli futbolcuyu, 4.2 milyon YTL ile Newcastle United'lı Emre Belözoğlu izliyor. İspanya'da Villarreal forması giyen Nihat ise yılda 2.8 milyon YTL kazanıyor. İngiliz kulübüyle yıllığı 2 milyon 200 bin pounda (yaklaşık 6 milyon YTL) anlaşan Tuncay'a Fenerbahçe ise yıllık 2 milyon 500 bin eurodan (yıllık 4.2 milyon YTL) 3 yıl sözleşme teklif etmişti.

UĞURLU NUMARASI 17

İngiliz kulübüyle 4 yıllık anlaşmaya varan Tuncay'ın gelecek hafta sağlık kontrolünden geçtikten sonra yeni takımıyla resmi sözleşmeye imza atacağı açıklandı. F.Bahçe'de ilk iki sezonunda 17, Hooijdonk'un gelmesiyle 10 numalı formayı giyen Tuncay, yeni takımında yine 17 nuramalı sırt numarasıyla oynayacak. Bu arada F.Bahçe yönetimi kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, Tuncay'ın transferini basında yer alan haberlerden öğrendiğini açıklarken yeni takımında da başarı dileğinde bulundu.

Bonservisi 10 milyon poundun üzerinde

Menajer Erdinç Şehit, Tuncay'ın serbest kalması için 10 milyon poundun üzerinde bir bonservis bedeli ödenmesi gerektiğini belirtti.

'Cesur Yürek' diye tanıtıldı

F.Bahçeli futbolcunun Middlesbrough'ya transferi, Ada'da da geniş yankı uyandırdı. İngiliz gazeteleri Tuncay'ı manşetlerine taşıdı. Middlesbrough Kulübü de Tuncay'ın milli formalı fotoğrafının yer aldığı internet sitesinin giriş sayfasında “Boro golcü futbolcuyla anlaştı” başlığını kullandı. Sitedeki açıklamada güçlü, hızlı ve yetenekli oyuncunun sahada kendini takıma adaması nedeniyle “Braveheart” (Cesur Yürek) lakabıyla anıldığına yer verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious