25 kişilik çete çökertildi

  • Giriş : 02.06.2006 / 00:00:00

Antalya'nın Alanya ilçesinde adam yaralama, zorla fuhuş yaptırma, hırsızlık ve çeşitli gasp olaylarına karışan 25 kişilik çete 'Süpürge Operasyonu' ile çökertildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İlk etapta 'Burhan' kod adlı çetenin reisi Burhan Oğuz'u ele geçiren ekipler, daha sonra çeteye bağlı 24 kişiyi daha ele geçirdi. Aralarında 2 bayanın da bulunduğu çetenin bu güne kadar 15 yaralama, 40'ın üzerine ev ve işyeri soygununa karıştığı belirtildi.

Çete üyelerinin ev ve işyerlerine yapılan aramalarda, 3 pompalı tabanca, 5 silah, 151 adet mermi, 750 gram esrar, çeşitli markalarda 32 cep telefonu, 5 oto teyp, 2 anfi, 10 hoparlör, 2 video kamera, 2 adet fotoğraf makinesi ile çeşitli bankalara ait

kredi kartı ele geçirildi.

Ele geçirilen silahların bugüne kadar birçok adam yaralama olayında kullanıldığı öğrenildi. Yakalanan şahıslar geniş güvenlik önlemleri altında belediye otobüsü ile adliyeye getirilerek içeri alındı.

Alanya Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, Kuyularönü Çetesi'nin çökertilmesinde vatandaşların büyük katkısının olduğunu söyledi.

Uzun süredir vatandaşlardan böyle bir çete olduğu ihbarı aldıklarını kaydeden Çalışkan, yakalanan 25 kişilik çetenin yüzde 80'inin doğulu olduğunu belirtti. Alanya'nın huzur ve güvenliğini bozanlara asla müsaade etmeyeceklerinin altını çizen Çalışkan, bu tür huzur operasyonlarının devam edeceğini anlattı.

Yakalanan çete üyelerinin isimleri şöyle: Ö.U, H.Ç., E.C., G.Ö., U.Y., H.D., Ö.Ç., K.B., U.P., A.P., M.G., M.K.,H.K, A.K., A.G., M.F., B.F., H.O., A.G., M.Y., M.S., Y.S., A.D. Y.S., P.K.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious