25 milyon mp3'ü yasal ve ücretsiz indirin

25 milyon mp3'ü yasal ve ücretsiz indirin.16826
  • Giriş : 05.06.2008 / 09:06:00

Qtrax adlı bir internet sitesi, kayıtlı kullanıcılarına milyonlarca şarkıyı yasal olarak ve ücretsiz download etme imkanı verecek. Firmanın, sitenin masraflarını reklam gelirlerinden karşılayacağı belirtiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Qtrax'in geçen ay Universal Music şirketiyle anlaşma yaptığı ve Amy Winehouse ve Killers gibi sanatçıları listesine kattığı, dünyanın en zengin veritabanlarından birine sahip olan EMI Music ile de lisans anlaşması sağladığı bildirildi. Sektörün iki devi Warner Music Group ve Sony BMG ile de anlaşma inzalanması halinde sitede yer alan şarkıların sayısının 25 milyona çıkabileceği belirtiliyor.

Qtrax'in kurucusu Allan Klepfisz, 'Bu müzik endüstrisi için bir devrim' diye konuştu.

Kullanıcıların siteden istedikleri şarklıları indirerek taşınabilir müzikçalarlara yükleyebilecekleri, ancak kullanmaya devam etmeleri için her iki ayda bir siteyi ziyaret etmelerinin gerekeceği belirtildi. Eğer şarkılara tamamen sahip olunmak istenirse, bunun da Qtreax'in bağlantı vereceği siteden online olarak satın alınabilecek.

Şarkıların gördüğü ilgiyle orantılı olarak sanatçılara da reklam gelirleirnden pay verilecek.

Qtrax projesinin, ücretsiz ancak yasadfışı siteler nedeniyle büyük zarara uğrayan müzik endüstrisinin, kontrolü tekrar ele almak amacıyla geliştirdiği stratejinin parçası olduğu belirtiliyor.

STARGAZETE

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious