25 Nisan'ı bekleyeceğiz

  • Giriş : 12.04.2007 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda 26 Nisan'a kadar beklenebileceği sinyalini verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği 8. Olağan Kongresi çıkışında gazetecilerin sorularını cevapladı.
"Irak'a verilen nota ile ilgili somut bir gelişme yaşandı mı? Bir temas oldu mu?" sorusunu cevaplandıran Erdoğan, "Biz verilen notanın arkasındayız.MGK'dan sonra yapılan basın açıklamasını eğer dikkatle okuduysanız bu basın açıklamasında hep birlikte gerek hükümetin temsilcileri olarak, Cumhurbaşkanımızın riyasetinde gerekse Genelkurmayımızın temsilcileri olerak hep beraber orada, istişaremizi yaptık. Pazartesi günü hükümet olarak verdiğimiz nota ortadadır. Bu notanın arkasında durma kararlılığımızı tekrar beyan ettik. Bunun takipçisiyiz ve arkasındayız. Süreç devam ediyor. " dedi.

"Cumhurbaşkanlığı adaylığı için daha çok bekleyecek miyiz? 26'sına kadar bekleyecek miyiz?" sorusuna Erdoğan, "Bekleyeceğiz, ki son müracaat günü 25 Nisan gece saat 24.00." şeklinde cevap verdi.
"Son saatte mi yapılacak müracaat?" sorusu üzerine ise Erdoğan, "Belli olmaz" diye karşılık verdi.367 milletvekili şartı ile ilgili sorulara cevap veren Başbakan Erdoğan, "Biz o polemiklerin içerisinde değiliz. Anayasa'da her şey bellidir" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious