25 öğrenci yemekten zehirlendi

25 öğrenci yemekten zehirlendi .33741
  • Giriş : 08.11.2008 / 16:44:00

BİTLİS'in Tatvan İlçesi'nde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı kız ve erkek öğrenci yurtlarında kalan 25 öğrenci, dün akşam yedikleri yemekten rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tatvan Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Celal Özbek Çakır, karın ağrısı ve ishal şikayetiyle gelen öğrencilerin tedavilerinin yapılıp taburcu edildiklerini söyledi.

Tatvan Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin kaldığı kız ve erkek öğrenci yurtlarında bulunan öğrenciler dün yedikleri yemekten rahatsızlandı. Gece saat 23.30"dan itibaren rahatsızlıkları artan 25 öğrenci görevliler tarafından Tatvan Devlet Hastanesin kaldırıldı. Tatvan Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Celal Özbek Çakır, hastanelerine 25 öğrencinin getirildiğini, bu öğrencilerin sağlık durumlarını iyi olduğunu ve gerekli tedavinin ardından da taburcu edildiklerini söyledi.

Bitlis İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ise öğrencilerin zehirlenmesine neden olan gıdalardan gerekli numunelerin alındığını yapılacak araştırmalar sonucunda da rahatsızlıkların neden kaynaklandığını tespit edileceğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*