25 Türk balıkçısı tutuklandı

25 Türk balıkçısı tutuklandı.13863
  • Giriş : 17.02.2009 / 18:09:00

Karadeniz'de balık avlarken Gürcistan sahil güvenlik ekiplerince alıkonulan Türk balıkçı teknesinin 25 kişilik mürettebatı tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Rize'de faaliyet gösteren ''Alacoğlu Balıkçılık'' firmasının sahibi Yaşar Alaçoğlu, Ordu'dan denize açılıp Karadeniz'de avlanan firmalarına ait ''Pala Reis'' adlı balıkçı teknesinin, 12 Şubat Perşembe gecesi, Gürcistan'a ait 3 sahil güvenlik botu tarafından taciz edildikten sonra mürettebatı ile alıkonularak Poti Limanı'na götürüldüğünü söyledi.

Mürettebatın bu ülkede dün çıkarıldıkları mahkemece tutuklandığını öğrendiklerini ifade eden Alacoğlu, ''Bizi yasa dışı avlanmanın yanı sıra Abhazya'ya silah götürmekle ve uyuşturucu kaçakçılığı ile suçluluyorlar. Bizim böyle bir şeyle ilgimiz olamaz. Biz sadece Türk karasularında balıkçılık yapıyorduk. Ama buna rağmen 25 kişilik tekne mürettebatımızı tutuklayarak cezaevine koydular'' dedi.

Alacoğlu, olay yüzünden maddi ve manevi olarak büyük zarar gördüklerini anlatarak, yetkililerden yardım beklediklerini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*